کد خبر: ۱۹۵۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
گروه استان‌ها- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: هیچکس امید نباید داشته باشد مگر به خدا و نباید ترس داشته باشد مگر از گناه خودش و ترس از گناه در کنار  امید به خدا معنی پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهدمقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهارداشت: اهل سیر و سلوک یکی از مراحل در راه خدا را مراقبه معرفی کردند و یکی از مراحل قرب به پروردگار است و یک بنده باید این مراحل را طی کند.

وی افزود: انسان هر روز باید عملیات روزانه خود را چه کارهای معمولی و چه مسئولیت‌های اجتماعی و حرفه و فن را بررسی کند اینکه کجا مطابق رضای خدا بود و کجا برخلاف ذات پروردگار و اینکه همه اعمالمان منطبق با رضای خدا باشد به آن مراقبه می‌گویند.

علم‌الهدی تصریح کرد: توجه به رضای خدا در اعمال و ارزیابی اعمالمان  را مراقبه می‌گویند در مناجاتی که با خدا داریم بیشتر توجه به مراقبه است و بر اساس آن با خدا مناجت داریم که دو اثر و نتیجه دارد روحی و عملی، نتیجه روحی در زندگی این است که انسان در عرصه زندگی بین خوف و رجا زندگی می‌کند. به نظر می‌رسد بین ترس و امید زندگی کردن حالت میانی باشد  در حالی که امید در مقابل ترس نیست بلکه در مقابل یاس است و حالت اختلاتی است و ترس و امید باید باهم آمیخته باشد.

امام جمعه مشهدمقدس عنوان کرد:ترس از خدا معنی ندارد کسی از خدا نمی‌ترسد بلکه از مقام خدا می‌ترسد؛ همه قدرت‌ها و خواسته‌ها بر مشیت ذات پروردگار است هیچکس امید نباید داشته باشد مگر به خدا و نباید ترس داشته باشد مگر از گناه خودش و ترس از گناه در کنار  امید به خدا معنی پیدا می‌کند.

خبردر حال تکمیل است  ... 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار