کد خبر: ۱۹۵۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
رسانه‌های انگلیسی شب گذشته از برگزاری مهمانی ضد قواعد کرونایی دیگری در سال ۲۰۲۱ در مقر نخست وزیری انگلیس خبر دادند که در آستانه برگزاری مراسم خاکسپاری شاهزاده فیلیپ برگزار شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، افشاگری ها علیه جانسون یکی پس از دیگری ادامه دارد.

افشاگری های جدید علیه نخست وزیر انگلیس نشان می دهد که ده ها تن از کارکنان دفتر "بوریس جانسون"، نخست وزیر انگلیس سال گذشته در آستانه مراسم تشییع جنازه شاهزاده فیلیپ ، همسر ملکه انگلیس در ماه آوریل مهمانی های ضد قواعد کرونایی را در داونینگ استریت برگزار کردند.

دیلی تلگراف، شب گذشته به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که این موضوع مربوط به خداحافظی دو تن از معتمدین نخست وزیر بوده است و خود جانسون در آن حضور نداشته است. داونینگ استریت هنوز در این باره توضیحی نداده است.

در تاریخ برگزاری این مهمانی در اواسط آوریل سال 2021 قواعد فاصله گذاری سختگیرانه ای در انگلیس در حال اجرا بود و اعضای خانواده های مختلف اجازه نداشتند در اتاق های بسته دیدار کنند. به نوشته این روزنامه انگلیسی حتی ملکه انگلیس هم در روز بعد از مراسم خاکسپاری همسرش مجبور شد به دلیل قواعد کرونایی به تنهایی در کلیسای کوچکی بنشیند.

تلگراف در ادامه گزارش خود نوشت که مشروبات الکلی در این مهمانی ها نوشیده شده و برخی رقصیده اند. یکی از مشاوران جانسون در مواقعی مسئولیت موزیک در این مراسم را بر عهده داشت.

مشروبات الکلی از سوپر مارکتی در نزدیکی محل برگزاری این جشن در چمدانی به داونینگ استریت آورده شده بود. یکی از شرکت کنندگان در این مراسم حتی از تاب پسر جانسون استفاده کرده و آن را خراب کرد. گفته می شود در مجموع حدود 30 نفر در این دو مراسم مجزا در داونینگ استریت شرکت کردند که در نیمه های شب به هم پیوستند.

جانسون پیش ازاین هم به دلیل افشای برگزاری چندین جشن و پارتی در مقر نخست وزیری در ماه می و دسامبر سال 2020 و در دوران قرنطینه در انگلیس تحت فشار زیادی قرار داشت. اپوزیسیون و برخی نمایندگان محافظه کار حتی خواستار کناره گیری جانسون شده اند.

جانسون روز چهارشنبه در پارلمان انگلیس رسما برای شرکت در یک پارتی در باغ اقامتگاه خود در داونینگ استریت در دوران قرنطینه در انگلیس عذرخواهی کرد و در عین حال آن را یک جلسه کاری عنوان کرد.

افشاگری که شب گذشته رسانه های انگلیسی فاش کردند اولین مورد در سال 2021 بود.

شبکه های "آی تی وی" و "اسکای نیوز" دوشنبه شب گزارش دادند که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و همسرش کری جانسون در یک دورهمی در باغ اقامتگاه رسمی خود در 20 ماه می 2020 با حضور 30 تا 40 کارمند دفتر نخست وزیری شرکت کردند. این در حالی است که بر اساس قواعد وقت قرنطینه‌ای در انگلیس در آن زمان تنها اعضای دو خانواده اجازه ملاقات با هم در فضای باز را داشتند.

آی تی وی این خبر را با استناد به یک دعوتنامه ایمیلی از طرف "مارتین رینولدز"، منشی خصوصی جانسون به حدود 100 کارمند خود منتشر کرده است.

در این ایمیل آمده بود که کارکنان باید نهایت استفاده را از هوای مطبوع باغ ببرند و با خود الکل برای نوشیدن از فاصله دور را بیاورند.

افشای اسناد این پارتی تنها یکی از رسوایی هایی است که جانسون اخیرا با آن روبرو شده است.

جانسون حالا به سوژه بسیاری رسانه های انگلیسی هم تبدیل شده است. حتی روزنامه محافظه کار نزدیک به دولت تلگراف هم بعد از این افشاگری ها تیتر زد که "جانسون حمایت محافظه کاران را از دست می دهد."

این افشاگری ها میزان محبوبیت حزب محافظه کار "جانسون" در بین شهروندان انگلیسی را به شدت کاهش داده است.

انتهای پیام/

برچسب ها: اخبار "انگلیس"
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار