کد خبر: ۱۹۵۷۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از انسداد ۱۱ محور شریانی کشور خبر داد و گفت: ۳۰۰ محور روستایی جنوب کشور زیرآب است.

فرهاد مهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: طی 24 ساعت اخیر به دلیل بارش‌های 2 سامانه بارشی در جنون و شمال کشور، 11 محور شریانی کشور از جمله جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال مسدود شده‌‌اند.

وی با بیان این‌که آزادراه خرم‌آباد-پل زال از سمت خرم‌آباد به دلیل تخریب بخشی از آن در سیل اخیر مسدود است، افزود: همچنین 20 محور غیرشریانی در شمال کشور به دلیل بارش سنگین برف و کولاک برف مسدود است.

وی با بیان این‌که دلیل انسداد 9 محور شریانی کشور عدم استفاده رانندگان از زنجیر چرخ است، گفت: برخی محورهای شریانی کشور مانند کردستان-سقز، سقز-بوکان و... به دلیل این‌که ایمنی لازم را ندارد و عمده ترافیک وارد شده به آن بدون زنجیرچرخ است با همکاری پلیس راه مسدود است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تاکید کرد: با توجه به حجم بالای تردد در این محورها و نبود ایمنی، ترجیح می‌دهیم آنها را مسدود اعلام کنیم تا پس از ایمن‌سازی و پاکسازی مجددا بازگشایی خواهد شد.

مهریاری میزان خسارت به راه‌های سراسر کشور به واسطه بارش‌های اخیر را حدود 1800 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون 1300 محور روستایی مسدود است. از این تعداد حدود 1000 محور در استان‌های کردستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان به دلیل حجم بالای بارش برف و کولاک برف مسدود هستند.

وی با تاکید بر این‌که این محورها در نوبت بازگشایی قرار دارند و پس از فروکش کردن بارش‌های سنگین و اتمام کار روی محورهای شریانی، بازگشایی خواهد شد، اضافه کرد: 300 محور روستایی در جنوب کشور نیز در استان‌های هرمزگان، کرمان جنوب سیستان و بلوچستان و ایرانشهر همچنان زیر آب قرار دارند.

انتهای پیام/

برچسب ها: راهداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار