کد خبر: ۱۹۵۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
در دو هفته آینده
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی دوهفته آینده سردترین روز‌های زمستان خواهد بود که در این شرایط صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار ضروری است.

آقای مصطفی رجبی مشهدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه تدابیر لازم برای تامین سوخت نیروگاه‌ها انجام شده است افزود: میزان تامین سوخت هم اکنون شرایط خوبی دارد، اما با استمرار سرما این میزان سوخت کفاف تامین برق را نخواهد داد.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی دو هفته آینده سردترین روز‌های سال خواهد بود گفت: در این شرایط مصرف گاز افزایش چشمگیری خواهد داشت که با این روند سهمیه تحویلی به نیروگاه‌ها محدود خواهد شد بنابراین نیروگاه‌ها مجبور به استفاده از سوخت مایع خواهند شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: مخازن سوخت نیروگاه‌های برق برای ذخیره‌سازی سوخت محدودیت دارند که این موضوع به معنای کاهش توان تولید است بنابراین مشترکین برق باید در بخش خانگی در راستای حفظ پایداری شبکه برق، در مصرف خود صرفه جویی کنند.

رجبی مشهدی گفت: صرفه جویی در مصرف گاز و برق می‌تواند در استان‌های سردسیر که گرمایش بسیار اهمیت دارد سبب حفظ پایداری شبکه برق و گاز شود.

وی افزود: تنظیم دمای وسایل گرمایشی بر روی درجه ۱۸ تا ۲۱ درجه می‌تواند تا ۲۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار