کد خبر: ۱۹۶۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، جنگنده‌های نظامی این کشور و سوریه به صورت مشترک در حریم هوایی مرزهای سوریه شامل منطقه جولان گشت‌زنی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های روسیه روز دوشنبه (امروز) از گشت‎زنی مشترک با سوریه در مرزهای این کشور خبر دادند.

در شرایطی که حضور اشغالگرانه ائتلاف آمریکایی در سوریه ادامه دارد، گشت‌زنی مشترک جنگنده‌های روسیه و سوریه خبرساز شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، منابع رسانه‌ای در روسیه از توضیحات وزارت دفاع روسیه درباره رزمایش این کشور در سوریه خبر داد.

رویترز به نقل از خبرگزاری اینترفکس خبر داد، جنگنده‌های نظامی روسیه و سوریه به صورت مشترک در حریم هوایی مرزهای سوریه گشت‌زنی کردند.

وزارت دفاع روسیه همچنین خبر داد، مسکو و دمشق قصد دارند این گشت‌زنی‌های مشترک را به صورت مرتب انجام دهند.

رویترز در گزارش خود درباره این گشت زنی مشترک خبر داد، مسیر پروازی جنگنده‌های روسیه و سوریه شامل بلندی‌های اشغالی جولان هم شده است.

گشت‌زنی مشترک مسکو و دمشق در مرز جولان سوریه در شرایطی انجام شده که اشغالگری چند دهه‌ای رژیم صهیونیستی در این منطقه ادامه دارد.

اوایل دی ماه بود که  کابینه رژیم صهیونیستی جلسه هفتگی خود را در شهرک صهیونیستی «میفو شاما» در جولان اشغالی برگزار کرد. در این جلسه‌ تصویب طرح بزرگ شهرک‌سازی در جولان اشغالی، بررسی شد.

وزارت خارجه سوریه به اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیستها در جولان اشغالی واکنش نشان داد و گفت که این اقدامات رژیم صهیونیستی، تنش خطرناک، بی‌سابقه و تجاوز هدفمندی است که به مرز جنایت جنگی می‌رسد.

دمشق با بیان اینکه در راستای بازگرداندن جولان به آغوش خود، تلاش خواهد کرد، گفت که این مسئله را از طریق حقوق بین‌الملل پیگیری خواهد کرد و حقی است که با گذر زمان ساقط نخواهد شد، بلکه وظیفه قانونی حکومت سوریه است.

بلندی‌های جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ بخش بزرگی از این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ بخش عظیمی از آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.

انتهای پیام/م

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار