کد خبر: ۱۹۶۹۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
اعضای کمیسیون تلفیق بودجه 1401،‌ دولت ملزم را به «حذف 3 دهک یارانه‌بگیر» کردند و حداقل حقوق را برای سال آینده تعیین کردند.
خبر بد برای یارانه بگیران پُردرآمد
به گزارش صبحانه،سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون اظهار داشت: با تصویب اعضای کمیسیون، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مکلف شدند حداکثر سه ماه بعد از ابلاغ قانون بودجه 1401، دهک‌بندی افراد یارانه‌بگیر را به روز کرده و دهک‌بندی جدیدی ارائه کنند و بر این اساس، یارانه نقدی و معیشتی افراد با درآمد بالا را که احتمالا سه دهک پُردرآمد آخر هستند، حذف کنند.

رحیم زارع گفت: مبلغ پیشنهادی دولت برای هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده، 470 هزار میلیارد تومان بود که این رقم در کمیسیون تلفیق به 547 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

سخنگوی کمسیون تلفیق بودجه 1401 همچنین افزود: با تصویب کمیسیون، مبلغ ارزی مندرج در تبصره 14 (هدفمندسازی یارانه‌ها) بلافاصله باید توسط وزارت نفت به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز شده و با نرخ ETS محاسبه شود و معادل ریالی آن به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز شود.

زارع تصریح کرد: همچنین حساب‌های زیرمجموعه وزارت نفت که تاکنون به صورت جداگانه فعالیت می‌کرده، به زیرمجموعه حساب‌های خزانه‌داری کل کشور منتقل می‌شود.

وی همچنین از مصوبه دیگر کمسیون تلفیق در حوزه تأمین مسکن ملی خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی مکلف شد، در سال آینده با همکاری شرکت عمران شهرهای جدید و از طریق صندوق ملی مسکن، تا سقف 23 هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های مسکن ملی هزینه کند و زیرساخت‌های آن از قبیل محوطه‌سازی و امکانات زیرساختی را فراهم کند.

* حداقل حقوق دریافتی در سال آینده؛  5 میلیون و 600 هزار تومان

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 به مصوبه این کمیسیون حداقل حقوق دریافتی در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: پیشنهاد دولت برای حداقل حقوق دریافتی برای سال آینده 4 میلیون و 500 هزار تومان بود که این رقم با 24 درصد افزایش و در صحن کمیسیون، به 5 میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافت که 60 درصد افزایش نسبت به حداقل حقوق دریافتی در سال 1400 را نشان می‌دهد./ فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار