کد خبر: ۱۹۷۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
شیراز - طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۱ بیمار مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و در همین مدت نیز ۵ مبتلا جان باختند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۱۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۲۱ هزار و ۸۴۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۲۶۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۵۵ هزار و ۴۱۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۸۹ هزار و ۳۴۶ مورد تست سریع انجام شده و ۶۶ هزار و ۴۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۰۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۷۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته پنج مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۴۶۸ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۹ هزار و ۳۱۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هفت میلیون و ۱۹۷ هزار و ۵۲۲ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۳ دوز نوبت اول، دو میلیون و ۹۹۲ هزار و ۶۹۹ دوز نوبت دوم و ۹۳۶ هزار و ۸۱۰ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار