کد خبر: ۱۹۷۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
درحالی که معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت مدعی است افزایش قیمتی در لوازم خانگی اعمال نشده در طول دو هفته اخیر تولیدکنندگان لیست جدید قیمت‌های خود را به نمایندگی‌ها ابلاغ کرده اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در طول دو هفته اخیر اکثر واحدهای تولیدی لوازم خانگی لیست جدید قیمت‌های خود را به نمایندگی‌ها ابلاغ کردند که براساس آن قیمت لوازم خانگی سه تا 12 درصد افزایش پیدا کرده است.

تولیدکنندگان مدعی هستند در راستای درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات ما تغییرات قیمتی را اعمال و مجوز لازم را از سازمان حمایت دریافت کرده‌ایم از ان طرف سازمان حمایت این موضوع را تایید نمی‌کنند.

امروز نیز مفتح معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت اعلام کرده است که افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است.

وی تصریح کرد لوازم خانگی جزو کالاهای مشمول درج قیمت تولیدکننده است و مجوزی برای افزایش تولیدکننده دریافت نکرده‌اند. برهمین اساس اگر افزایش قیمتی اعمال شده باشد غیرقانونی و بدون مجوز است و ما آن را پیگیری خواهیم کرد.

اظهارات معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت درحالی مطرح می‌شود که دو هفته‌ای از اعلام قیمت‌های جدید تولیدکنندگان لوازم خانگی گذشته و هیچ برخوردی با آنها صورت نگرفته است. اگر افزایش قیمت‌ها غیرقانونی است چرا در دو هفته اخیر که بازار با شوک افزایش قیمت‌ها روبرو بوده برخوردی صورت نگرفته و فقط صحبت‌هایی مبنی بر عدم صدور مجوز اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار