کد خبر: ۱۹۷۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
وزیر کشاورزی:
کرمان - وزیر کشاورزی بر اهمیت توجه به دیپلماسی کشاورزی در کرمان تاکید کرد و گفت: صادرات محصولات کشاورزی باید توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی ظهر سه شنبه در کنگره بین المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات در دانشگاه شهید باهنر به صورت ویدئو کنفرانس حضور یافت و از اندیشمندان، محققان و فعالان این عرصه خواست برای حل مشکلات بخش کشاورزی در زمینه های مختلف با وزارت کشاورزی همکاری و همیاری کنند.

وی ادامه داد: بدون شک یکی از سیاستهای ما تولیدات صادرات محور و توسعه صادرات در قالب دیپلماسی کشاورزی به کشورهای همسایه است زیرا این امر در کنار امنیت می تواند فواید اقتصادی قابل توجهی به همراه داشته باشد.

وی در خصوص توسعه زیر ساخت های کشاورزی گفت: دولت در این زمینه با تمام توان پای کار است اما باید برای ورود بخش خصوصی و جذب سرمایه ابتکار عمل داشته باشیم و کار قابل توجهی انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در گذشته کمتر در زمینه جذب سرمایه گذار در بخش کشاورزی کار انجام شده و سرمایه گذاران در این زمینه با جذابیتهای موجود مواجه نشده اند که در این زمینه باید کار ویژه انجام شود.

ساداتی با اشاره به فساد برخی از محصولات کشاورزی در باغ ها و مزارع بیان کرد: این مساله فقط یک دلیل دارد و آن نبود صنایع تبدیلی است و اینجا دقیقاً جایی است که باید بخش خصوصی فعال باشد.

وی بر سلامت تولیدات کشاورزی و استفاده از روش های روز و دانش بنیان در زمینه تولید محصولات تاکید کرد و افزود: این مساله از ضرورت های پیش رو است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم بازاریابی و فروش و برندینگ محصولات کشاورزی بیان کرد: برخی از تولیدات متاسفنه به نام کشورهای دیگر در بازار جهانی ارائه می شود که این مساله نیز قابل قبول نیست و باید در این زمینه برنامه ریزی و کار موثر انجام شود و سود افزوده تولید و فروش محصول به کشور بازگردد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار