کد خبر: ۱۹۷۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
کارشناس سازمان هواشناسی کشور از کاهش دمای پایتخت در روز شنبه و امکان خیزش گرد و خاک به سبب وزش باد شدید در برخی استان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خانم کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی ۲۴ ساعت آینده در سواحل شمالی، شمال سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و مناطقی از شمال غرب کشور بارش برف، باران و وزش باد رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه امروز در شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش‌ها شدت خواهد داشت، عنوان کرد: روز شنبه نیز مناطقی از چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب بوشهر و سواحل خزر بارانی خواهند بود و بارش‌ها به شکل پراکنده و همراه با وزش باد هستند.

کارشناس سازمان هواشناسی آسمان بیشتر مناطق در روز‌های یکشنبه و دوشنبه را صاف پیش‌بینی کرد و گفت: از بعد از ظهر دوشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود که روز سه‌شنبه برای مناطقی از جمله خوزستان، شمال بوشهر، استان فارس، جزایر شمالی خلیج فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال و بختیاری بارش پیش‌بینی می‌کنیم.

رفیعی ادامه داد: امروز در نیمه شرقی کشور و استان‌های واقع دردامنه جنوبی البرز و مرکزی و استان فارس وزش باد شدید را خواهیم داشت که در مناطق مستعد سبب گرد و خاک خواهد شد و در نیمه شمالی کاهش نسبی دما را پیش‌بینی می‌کنیم که بین ۴ تا ۶ درجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز آب‌های دریای خزر و روز شنبه آب‌های خلیج فارس مواج و متلاطم خواهند بود، گفت: امروز آسمان تهران قسمتی ابری است و به تدریج صاف خواهد شد و در بعضی ساعات وزش باد در پایتخت شدید خواهد بود و حداکثر دما به هفت درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دما امروز در مهرآباد به دو درجه بالای صفر رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: باتوجه به کاهش دمایی که خواهیم داشت، فردا حداقل دما به دو درجه زیرصفر می‌رسد؛ همچنین ارومیه با دمای حداقل ۸ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان گزارش شد و گرمترین مراکز استان‌ها بوشهر و بندرعباس بودند که دمای ۲۵ درجه بالای صفر را تجربه کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار