کد خبر: ۱۹۷۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد
ایسنا/گیلان وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به چای گیلان دارد، گفت: جوان سازی باغات چای گیلان از ممهترین مصوبات سفر هیئت دولت به گیلان است.

سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گیلان، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا در حاشیه بازدید از یک کارخانه چایسازی در شهرستان لنگرود اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم رسیدگی ها در بخش کشاورزی گیلان موضوع چای است.

وی با بیان اینکه از مصوبات مهم سفر هیئت دولت به گیلان نوسازی و جوان سازی باغات استان است، افزود:  ۷۵ میلیارد تومان برای تحقق این امر اختصاص یافته است.

وزیر جهاد کشاورزی، نگاه دولت سیزدهم به چای گیلان را بسیار ویژه دانست و تصریح کرد: مصوبات خوبی در این حوزه خواهیم داشت.

ساداتی نژاد از تخصیص یارانه نهال چای خبر داد و اضافه کرد: ۵۰ میلیارد برای نوسازی و جوان سازی باغات چای، ۷۵ میلیارد تومان برای باغات کیوی و فندق و ۱۰ میلیارد تومان برای ایستگاه تحقیقاتی ویژه کشاورزی استان تخصیص خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، این شرکت چایسازی در چهار چین در فصل های بهار، تابستان و پاییز برگ سبز چایکاران را خریداری و تبدیل به چای خشک می کند.

تولیدات این شرکت شامل چای خشک و چای کیسه ای(تی بگ) است و ۲۰ نفر به طور فصلی در این مجموعه اشتغالزایی می کنند و شش نفر به طور غیر فصلی در این مجموعه مشغول به کار هستند.

همچنین ۱۵ نفر به طور مستقیم و ۷۵ نفر به طور غیر مستقیم در طول بهره برداری مشغول به کار می باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار