کد خبر: ۲۰۷۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲
به گزارش روابط‌عمومی مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک؛ 7 اردیبهشت سال جاری، 15 درصد از سهام این مجموعه در بازار بورس عرضه اولیه شد و بیش از یک‌ونیم میلیون کد بورسی سهام آن را خریداری کردند.

رکوردشکنی در بازار بورس با عرضه اولیه سهام آسیاتک

مراسم عرضه اولیه سهام آسیاتک در بورس اوراق بهادار تهران، پیش از ظهر چهارشنبه، 7 اردیبهشت برگزار شد. در این مراسم محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل مجموعه، اعضای هیات مدیره و مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار تهران از این عرضه اولیه رونمایی کردند.

به این ترتیب، 300 میلیون سهم، معادل 15 درصد از سهام کل شرکت (۱۲ درصد عرضه عمومی و ۳ درصد عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری) به عنوان نخستین عرضه اولیه قرن جدید، در بازار بورس عرضه و خریداری شد؛ با توجه به مشارکت ۱ میلیون و ۵۸۰  هزار و ۱۳۲ کد معاملاتی در این عرضه اولیه، رکورد «فزر» شکسته شد و از این رو می‌توان بورسی شدن آسیاتک را اتفاقی میمون برای بازار سرمایه دانست. بنا بر گزارش‌های منتشرشده، در پایان این عرضه اولیه ، هر کد بورسی توانست ۱۹۶ سهم در سقف قیمت ۶،۶۶۰ ریال را از آن خود کند.  ارزش این میزان سهام تخصیص داده شده برای هر متقاضی به ۱۳۰ هزار و ۵۶۶ تومان ‌رسید؛ درحالی‌که میزان نقدینگی طبق آگهی عرضه اولیه بورس ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار ریال اعلام شده بود.

به گفته مدیرعامل مجموعه، آسیاتک متعهد شده است، طی 3 ماه آینده، 10 درصد دیگر از سهام این مجموعه را برای خرید در اختیار سازمان بورس و خریداران قرار دهد. شاید این خبر خوبی برای اهالی بورس و بازماندگان عرضه اولیه سهام این شرکت باشد؛ چراکه بر اساس ارزیابی‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آسیاتک برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور محسوب می‌شود و با توجه به پروژه‌های جدید و جاری خود، احتمالا در آینده نه چندان دور بتواند ارزش سرمایه خود را چند برابر کند.

گفتنی است، آسیاتک پانصد و نود و سومین شرکت بورسی در بخش «اطلاعات و ارتباطات» است که با کد صنعت «۷۳۱۰» و نماد «آسیاتک، ASIATECH » عرضه می‌شود.

برچسب ها: آسیاتک ، بورس ، سهام
نام:
ایمیل:
* نظر: