کد خبر: ۲۰۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸
عضو اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: با توجه به تنوع میوه های تابستان، بازار در آرامش به سر می برد.

آقای جواد باقری گفت: با گرم شدن هوا و اوج برداشت و انبوه ورود محصولات به بازار پیش بینی می شود که قیمت تمامی اقلام ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

او قیمت کنونی هر کیلو زرد آلو را ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان، گوجه سبز را ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان، توت فرنگی را ۱۲  تا ۵۰ هزار تومان، توت سفید را ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان و هلو پیش رس را ۱۵ تا ۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
زردآلو ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان
گوجه سبز ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان
توت فرنگی ۱۲ تا ۵۰ هزار تومان
توت سفید ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان
هندوانه ۴ تا ۷ هزار تومان
هلو پیش رس ۱۵ تا ۵۰ هزار تومان

آقای باقری می گوید، هم اکنون هر کیلو جانا با نرخ ۸ تا ۱۰ هزار تومان، طالبی ۱۲ هزار تومان، ملون ۸ تا ۱۰ هزار تومان، هندوانه ۴ تا ۷ هزار تومان، موز هندی۲۷ تا ۳۰ هزار تومان، موز اکوادور ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان، خیار بوته ای ۴ تا ۹ هزار تومان و خیار گلخانه ۱۱ هزار تومان  بوده که نسبت به هفته گذشته جزو سیب زمینی و پیاز تغییر محسوسی نداشته است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
جانا ۸ تا ۱۰ هزار تومان
ملون ۸ تا ۱۰ هزار تومان
خیار بوته ای ۴ تا ۹ هزار تومان
خیار گلخانه ۱۱ هزار تومان
موز هندی ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان
موزاکوادور ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان

عضو اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: طی روزهای اخیر قیمت گوجه فرنگی و  پیاز به سبب جابه جایی فصلی نوساناتی داشته که با افزایش عرضه از استان های مختلف قیمت کاهش می یابد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو توت فرنگی ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، زردآلو ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان، گوجه سبز ۳۰ هزار تا ۹۰ هزار تومان، توت سفید ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان، موز ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان، خربزه ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، طالبی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، هندوانه ۷ تا ۱۵ هزار تومان، خیار ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، سیب زمینی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان و پیاز ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان است.

کارشناسان اتحادیه میوه و سبزی اذعان می کنند که قیمت کنونی هر کیلو سیب زمینی ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان و پیاز ۶ تا ۱۰ هزار تومان است که کمبود عرضه ناشی از جابه جایی فصلی و صادرات علت اصلی نوسانات است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار