کد خبر: ۲۱۰۶۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶
پنج‌هزار دستگاه خودروی دنا پلاس اتوماتیک به ونزوئلا در سال جاری صادر خواهد شد و برای حضور در بازار روسیه، سرمایه گذاری مشترک با این کشور پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از افزایش ۶۲ درصدی تولید خودروی کامل و رشد ۴۸ درصدی صدور سند از ابتدای امسال تا ۳۰ خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش عصر ایران مهدی خطیبی در مراسم رونمایی از کشنده «آتامان» ایران‌خودرو دیزل، با بیان این‌که سومین قرار ایران‌خودرو پس از رونمایی از کشنده H۵ و تولید انبوه وانت آریسان، رونمایی از کشنده آتامان با لوگوی ایران‌خودرو است، گفت: در پنج ماهه اخیر برنامه‌های متنوعی را در حوزه توسعه و جهش کیفیت محصولات آغاز کرده‌ایم و در تلاش هستیم به سمت تولید متنوع و با کیفیت به جای تولید زیان‌ده و محصولات قدیمی حرکت کنیم.

خطیبی ضمن انتقاد از روند تولید محصولات قدیمی و پرزیان مانند ۴۰۵ گفت: در سال‌های گذشته تولید پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس که بیشترین نارضایتی مردم را به دنبال داشته و با بیشترین زیان همراه بوده، اما در عین حال از بیشترین تیراژ نیز برخوردار بوده است و یکی از دلایل زیان انباشته ایران خودرو بی توجهی به تنوع و کمیت تولید بوده است.

وی ادامه داد :پیش بینی زیان سال ۱۴۰۱، ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است، این حجم از زیان برای بنگاه اقتصادی معنایی ندارد که به دلیل عدم دقت لازم در ترکیب تولید ایجاد شده است و از این پس چنین اشتباهاتی صورت نخواهد گرفت.
وی یادآور شد: در سال‌های قبل، تولید ناقص به عنوان تولید مکانیکی نام گذاری شده و ارایه آمارها نیز بر همین مبنا صورت می گرفت، در حالی که تعریف واقعی تولید به صورت کامل و به صورت عبور مستقیم و نه کالای در جریان تولید است. در حال حاضر نیز خودروها به صورت کامل تولید شده و برای فروش و عرضه در اختیار معاونت فروش قرار می گیرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به این‌که تاکنون به ساخت نمونه اولیه دو محصول جدید دست یافته‌ایم، گفت: «ری‌را» محصولی جدید است که ظرف چند روز آینده با حضور وزیر صمت رونمایی خواهد شد. این محصول کاملا در کلاس و تراز جهانی بوده و دارای مشخصات فنی قابل توجه و به روز است.

وی در ادامه به پروژه تولید خودروی TF۲۱ اشاره کرد و گفت: این پروژه که در ابتدای امسال آغاز شده، در تاریخ صنعت خودرو بی نظیر است، زیرا بازه زمانی طراحی تا تولید آن ۱۸ ماه تعریف شده است. بخش‌بندی قیمتی این محصول که مانند «ری‌را» در کلاس و تراز جهانی قرار دارد، از ۱۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

صادرات خودرو به روسیه و ونزوئلا

خطیبی از برنامه ریزی برای صادرات حداقل ۱۵ هزار دستگاه خودرو از این گروه در سال جاری خبر داد و گفت: این خودروها به بازار روسیه و ونزوئلا صادر خواهند شد.

وی بیان داشت: پنج‌هزار دستگاه خودروی دنا پلاس اتوماتیک به ونزوئلا در سال جاری صادر خواهد شد و برای حضور در بازار روسیه، سرمایه گذاری مشترک با این کشور پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل ایران خودرو همچنین از مذاکره با تامین کنندگان به منظور کاهش قیمت تمام شده تولید خودرو خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه مخالف واردات خودرو نیستیم، تاکید کرد: ما طرفدار رقابت هستیم و اگر واردات به درستی انجام شود، فشار از سر گروه صنعتی ایران خودرو در مقوله خودروهای سواری برداشته خواهد شد، ضمن اینکه در زمینه قیمت‌های دستوری خواستار مساعدت بیشتر هستیم.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار