کد خبر: ۲۱۰۷۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
بیمه ایران در راستای سیاست های اقتصادی دولت سیزدهم ودر جهت تسهیل مبادلات و مراودات تجاری و توسعه صادرات و ارائه پوششهای بیمه ای مناسب و مطمئن به بازرگانان و صادرکنندگان کشور،فعالیت های جدیدی را آغاز کرد.

به گزارش الف به نقل از روابط عمومی هلدینگ کسب و کار سبا، بیمه ایران باامضای تفاهم نامه ای چهار جانبه با سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات ایران و هلدینگ کسب و کار سبا،برفعالیت های خود برای پوشش ریسک صادرات وحمایت از تجار وبازرگانان بخش خصوصی افزود.

دراین تفاهم نامه که میان علیرضا پیمان پاک رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا علیخانی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، حسن شریفی مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران و محسن احمدی مدیر عامل هلدینگ توسعه کسب و کار سبا به امضاء رسید، بیمه صادرکنندگان و تضمین کاهش ریسک صادرات ساماندهی می شود.

براین اساس ،هر کدام از طرفین تفاهمنامه در حوزه ارائه خدمات در حیطه وظایف و فعالیت های قانونی خود نسبت به تسهیل، ترغیب و توسعه صادرات کشور، ارائه پوشش های بیمه ای و بیمه اتکایی، تامین زیرساختهای مورد نیاز تجار، صادرکنندگان و شرکتهای ایرانی در داخل و خارج از کشور و گسترش و ارتقاء سطح کمی و کیفی همکاریهای فی مابین اقدام خواهد کرد.

حمایت و پشتیبانی از صادرات ایران از طریق ارائه پوشش های بیمه ای و تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری های مربوط به کالاها و خدمات صادراتی ، مشارکت طرفین به منظور ارائه خدمات در هیات های تجاری، اجلاس های کمیسیون مشترک و غیره جهت تسهیل عقد قرارداد صادراتی تجار بخش خصوصی کشوربا خریداران خارجی، استفاده از ظرفیت های بیمه ایران، هلدینگ کسب و کار سبا و شرکتهای تابعه آنها جهت ارائه پوشش های بیمه ای وبیمه اتکایی به منظور کاهش ریسک صادرات، توسعه تجارت خارجی وتوسعه صادرات و ارائه خدمات ویژه بیمه ای به مراکز و اعضای مرکزتجاری ایران و وابستگان تجاری واقتصادی خارجی سازمان و صندوق در کشورهای مختلف از جمله مهمترین محورهای این همکاری چهارجانبه است.

شایان ذکر است در این تفاهم نامه مشترک، شرکت سهامی بیمه ایران در خصوص ارائه پوشش های بیمه ای، تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری مربوط به کالاها و خدمات صادراتی به شرکت های معرفی شده از سوی سازمان توسعه تجارت که از طریق صندوق ضمانت صادرات مورد تایید قرار گرفته است،اقدام خواهد کرد. 

همچنین شراکت راهبردی طرفین برای طراحی پوشش بیمه های جدید مورد نیاز برای ریسک های شناسایی شده،صدور ضمانتنامه ها و بیمه نامه های لازم به منظور شرکت در مناقصات بین المللی ،همکاری جهت ارایه پوشش های اعتباری به فعالین اقتصادی به صورت مشترک پیش بینی شده است.

طرفین در این تفاهم نامه همکاری جهت ارزیابی ریسک واعتبارسنجی خریداران خارجی کالاها و خدمات ایرانی و تهیه یک بسته ویژه حمایتی برای توسعه فعالیت های اقتصادی واحدهای کوچک و متوسط و شرکتهای دانش بنیان تاکید کردند.

شراکت راهبردی جهت استفاده مشتریان و شرکای اقتصادی طرفین به منظوراستفاده از خدمات یکدیگر ، معرفی تجار، بازرگانان و صادرکنندگان به هلدینگ سبا از سوی سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات برای همکاری های مشترک بخصوص در بازارهای صادراتی در زمینه احداث واحدهای اقتصادی، همکاری تجاری وبازاریابی ، کمک به تسهیل و کاهش هزینه‌های تامین مالی واحدهای صادراتی جهت حضور موفق در بازارهای صادراتی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

همچنین همکاری طرفین جهت برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک و تخصصی داخلی و بین المللی بخصوص آموزش های بیمه ای در جهت ارتقای توان صادراتی شرکتها وتجار ایرانی و همکاری جهت تامین زیرساخت های فناوری اطلاعات، لجستیک، حمل ونقل مورد نیاز طرفین و شرکتها، صادرکنندگان و تجار از دیگر موارد مهم این تفاهم نامه چهار جانبه است.

از دیگر موارد قابل توجه در این تفاهم نامه چهارجانبه می توان به ارائه خدمات تخصصی در حوزه حقوقی، فناوری اطلاعات ومهندسی به سازمان توسعه تجارت، بیمه ایران، صندوق، شرکتها، صادرکنندگان و تجار معرفی شده سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات، توسط هلدینگ سبا و گسترش همکاری های فی مابین در زمینه های مورد توافق با محوریت بیمه بین المللی و اتکایی، بازار سرمایه، سرمایه گذاری خارجی، گردشگری و بازرگانی بین المللی اشاره کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار