کد خبر: ۲۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از ارجاع یک هزار و ۴۳۹ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی طی شش ماهه نخست امسال خبرداد.
به گزارش تجارت آنلاین و به نقل از مهر، یحیی نیکدل  افزود: طی بازرسی های انجام شده از بخش‌های خرده فروشی، عمده فروشی، خدماتی، تولیدی، انبارها و سردخانه های سطح استان در شش ماهه نخست امسال ۴۳ هزار بازدید انجام شد که برای یک هزار و ۴۳۹ مورد پرونده تخلف تشکیل و به اداره کل تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
 
وی اظهار کرد: همچنین یک هزار و ۳۶۹ مورد گزارشات مردمی از طریق شماره ۱۲۴و مراجعه حضوری و شکایات مکتوب به این این اداره کل ارسال شد که موارد اعلام شده پس از تشکیل پرونده، به منظور اعلام نظر و صدور رای به اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی ارسال شد.
 
نیکدل با اشاره به همکاری بازرس افتخاری در سطح استان افزود: از مجموع گزارشات مردمی ۶۹۷ مورد از سوی ناظران افتخاری که در حقیقت بازرسان نامحسوس این سازمان هستند گزارش شده است.
 
وی تصریح کرد: همچنین در راستای توجه به پویایی و رونق بازار و رویکرد اصلاحی آن، در بسیاری از موارد به بازاریان و اصناف، تذکر شفاهی و یا کتبی داده  شده است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی عدم درج قیمت، گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم صدور فاکتور را از مهمترین تخلفات صنفی عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر بازاریان به رعایت این موارد شد.
 
وی به شهروندان توصیه کرد که شکایات و گزارشات خود را در مورد هرگونه تخلف صنفی و گرانفروشی از طریق تلفن ۱۲۴ که به صورت شبانه روزی پاسخگوی مردم عزیز استان است، به این سازمان اعلام کنند.
 
 

برچسب ها: صنفی ، تخلف ، تعزیرات
نام:
ایمیل:
* نظر: