کد خبر: ۲۱۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
شاخص کل بورس با اُفت ۷ هزار و ۶۱۷ واحد در تراز یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۳۰ واحد متوقف شد.

امروز سه شنبه (۳۱ خرداد) شاخص کل بورس در ابتدای معاملات با رشد ۷۷ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۲۴ واحد قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با اُفت ۷ هزار و ۶۱۷ واحد در تراز یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۳۰ واحد متوقف شد.

آقای کوروش آسایش  تحلیلگر بازار سرمایه گفت: امروز بازار مانند چند روز گذشته بی جان بود و تنها در هنگام سخنان وزیر اقتصاد کمی تحرکات آن نیز در برخی نمادها مشاهده شد .بازار به یک انگیزه و محرک برای حرکت اساسی نیاز دارد. نکته دیگر این که برخی نمادها مانند بانک ملت نیز برای برگزاری مجمع امروز متوفف بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۲ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان رسید. «فملی»، «نوری» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «سابیک»، «آسیاتک» و «شستا» سه نماد پر تراکنش بودند.


شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد
شاخص کل هم وزن هم با اُفت ۳ هزار و ۱۲۷ واحد روی پله ۴۲۳ هزار و ۴۵۶ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۳ هزار و ۹۰ میلیارد سهم به ارزش ۲ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان رسید.


شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد
شاخص فرابورس هم با اُفت ۱۵۲ واحد روی پله ۲۰ هزار و ۸۳۳ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد ۳ هزار و ۱۹۰ میلیارد و به ارزش ۸۹۰ میلیارد تومان رسید.


شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های حکشتی، بوعلی و کویر به ترتیب با ۴۸۹.۷۴، ۸۱.۲۷ و ۷۱.۴۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های فملی، نوری و فولاد به ترتیب با ۷۰۶.۷، ۵۷۴.۷ و ۵۱۷.۶۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیرگذار در شاخص کل فرابورس

نماد‌های دی، کوثر و فزر به ترتیب با ۵.۸۲، ۳.۹۴ و ۲.۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های شگویا، زاگرس و دماوند به ترتیب با ۲۴.۱۱، ۱۱.۶۴ و ۹.۹۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۳۴۳ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «سیمان» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.


شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های بموتو، کساپا و ثفارس بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های خچرخش، مداران و تیمپی بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.


شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های اعتلا، کی بی سی و فگستر بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت بپوند، مفاخر و آ س پ بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.


شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، فردا و کمند و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، افران وانرژی یک در بورس ایران داشتند.
شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اراد ۱۰۵، اراد ۱۰۷ و اراد ۱۰۶ و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اراد ۱۰۷، اراد ۱۰۶ و اراد ۱۰۵ در بورس ایران داشتند.
شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس

نماد‌های پارسان ۲، مبین ۴ و کمند بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، مبین ۴ و خودرو ۲ بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.
شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد
نماد‌های اراد ۱۰۶۴، اراد ۵۹۴ و بزاگرس ۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، بزاگرس ۴ و دی ۲ بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

شاخص کل ۷ هزار و ۶۱۷ واحد اُقت کرد

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار