کد خبر: ۲۱۰۷۷۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
اسامی شرکت‌ها و دستگاه‌های واقع شده در شهر تهران که با وجود اخطارهای چندباره، هنوز اقدام به اصلاح روند مصرف برق خود نکرده‌ و برق آنها به دلیل پرمصرفی امروز قطع شده، اعلام شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، کلیه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی موظف به کاهش 30 درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته در طول ساعات کاری روزانه هستند.

همچنین، ادارات باید مصرف خود را پس از پایان ساعات کاری تا 60 درصد نسبت به ساعات مشابه سال قبل کاهش دهند.

در طی روزهای گذشته، ادارات متعددی در شهر تهران که این مصوبه هیئت وزیران را رعایت نکرده و پرمصرف بوده‌اند، با اخطار و قطع برق مواجه شدند که به گفته سخنگوی صنعت برق، این تعداد 100 شرکت و دستگاه را شامل می شود.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: تاکنون در تهران بزرگ بیش از 100 دستگاه و موسسه اخطار دریافت کرده، برقشان قطع و تعهد برای کاهش مصرف داده‌اند.

وی افزود: با توجه به عدم رعایت برخی دستگاه‌های دولتی، امروز اسامی ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی که مصوبه هیئت وزیران در خصوص الگوی مصرف تعیین شده را رعایت نکرده‌اند از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

از اینرو، اسامی شرکت‌ها و دستگاه‌های واقع شده در شهر تهران که با وجود اخطارهای چندباره، هنوز اقدام به اصلاح روند مصرف برق خود نکرده‌ و برق آنها به دلیل پرمصرفی، امروز قطع شده، اعلام شد.

اسامی زیر، شرکت‌ها و دستگاه‌های پرمصرفی هستند که امروز به دلیل رعایت نکردن مصوبه هیئت وزیران و پرمصرفی در زمینه برق، با قطع برق مواجه شده‌اند.

1. مرکز مخابرات استان تهران

2. جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

3. بانک کشاورزی (سرپرستی)

4. سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی

5. سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای

6. نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران

7. اتاق بازرگانی و صنایع و معادن

8. ساختمان مرکزی بانک تجارت

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار