کد خبر: ۲۱۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۵
سارقان با همکاری سرایدار شرکت، مرتکب سرقت هشت میلیاردتومانی شدند.

به گزارش همشهری‌آنلاین سارقان با همکاری سرایدار شرکت، مرتکب سرقت هشت میلیاردتومانی شدند.
سرهنگ «قاسم دستخال»، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت درباره جزئیات این پرونده گفت: «یازدهم اردیبهشت‌ماه پرونده‌ای توسط کلانتری ١٠٧ فلسطین دائر بر سرقت گاوصندوق از شرکتی در میدان هفت‌تیر به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد. بدوا از شاکی تحقیق شد. او گفت که همه اسناد و مدارک شرکت، مقادیری سکه طلا، ارز خارجی، چک و سفته که در گاو صندوق موجود بوده به ارزش تقریبی٨٠ میلیاردریال به سرقت رفته است. کارآگاهان ضمن شروع تحقیقات با بررسی صحنه جرم موفق به کشف سرنخ‌های متعددی شدند که با جمع‌بندی سرنخ و ادله‌های موجود ردپای سرایدار شرکت در سرقت محرز شد.»


رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ادامه داد: «پس از احراز همدستی سرایدار شرکت به نام حمید از اتباع افغانستان، با هماهنگی قضائی، سرایدار ساختمان دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد. متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه همکاری و ارتباط با سارقان بود. در ادامه با ارایه شواهد و مستندات به جرم خود و همدستی با سارقان اعتراف کرد. او گفت که همدستانش نیز از اتباع افغانستان بوده و هویت آنان محمد، غدیر و لیلاست. کارآگاهان در ادامه محل حضور و اختفای سارقان در شرق تهران را شناسایی کردند. با هماهنگی‌های قضائی به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند همه سارقان را که در گاراژی حضور داشتند طی یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی بازداشت کنند.»
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود: «در بازبینی فیلم دوربین مداربسته گاراژ مشخص شد که تعدادی افراد با سارقان همدست بوده و با برش دادن گاوصندوق اموال داخل آن را تخلیه کرده‌اند. در بازرسی از محل مقداری از اموال مالباخته شناسایی، کشف و به همراه متهمان به اداره آگاهی منتقل شد. در تحقیقات متهمان به سرقت گاوصندوق و فروش اموال باارزش و سکه‌های طلا و ارز اعتراف و همه اعضای این باند با قرار صادره از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار