کد خبر: ۲۱۱۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
بصورت کلی راه های زیادی برای استعلام خلافی خودرو وجود دارد اما بدون شک یکی از ساده و پر سرعت ترین روش ها، استعلام خلافی خودرو با بارکد می‌باشد. در ادامه درمورد چگونگی گرفتن استعلام خلافی بارکد 9 رقمی صحبت می کنیم.

5 روش رایگان برای استعلام خلافی خودرو

پرداخت خلافی

یکی از عضو های جدا نشدنی در رانندگی جریمه است. هیچ راننده ای را نمی توان پیدا کرد که ادعا کند تا بحال جریمه نشده باشد. زمانی که یک راننده جریمه می شود بعد از آن بدنبال پرداخت خلافی اش می باشد، بگذریم که برای برخی ها این چالش بسیار دشوار است و می توانند از پرداخت قسطی خلافی استفاده کنند. بصورت کلی راه های زیادی برای استعلام خلافی خودرو وجود دارد اما بدون شک یکی از ساده و پر سرعت ترین روش ها، استعلام خلافی خودرو با بارکد می‌باشد. در ادامه درمورد چگونگی گرفتن استعلام خلافی بارکد 9 رقمی صحبت می کنیم.

استعلام خلافی خودرو با بارکد چیست؟

یکی از مناسبترین روش های برای گرفتن استعلام خلافی خودرو استفاده از بارکد پشت کارت می باشد. با مراجعه به سایت راهور و وارد کردن کد 9 رقمی خود می توانید به صورت لحظه ای استعلام خلافی خود را بگیرید و برای پرداخت آن برنامه ریزی کنید.

مهم ترین کاربرد کارت ماشین

بدون شک مهم ترین کاربرد کارت ماشین استعلام خلافی بوسیله کد 9 رقمی پشت آن می باشد. زیر بارکد هر کارت ماشین اعدادی نوشته شده، که از آنها برای گرفتن استعلام خلافی استفاده می شود. جدا از امکان استعلام خلافی ماشین از طریق بارکد توسط رانندگان، پلیس راهنمایی رانندگی در مواقع حساس از این کد نیز برای دریافت استعلام استفاده می کند.

محل قرارگیری بارکد کارت ماشین کجاست؟

اول این نکته را بگوییم که برای خواندن بارکد نیازی به استفاده از دستگاه خاصی نمی باشد و به راحتی می توان اعداد آن را خواند. این کد 8 یا 9 رقمی معمولا در پشت کارت ماشین در سمت چپ یا راست قرار دارد.

5 روش رایگان برای استعلام خلافی خودرو

جریمه رانندگی

تفاوت اعداد بارکد با شماره vin کارت ماشین چیست؟

شاید در زمان استعلام خلافی خودرو با بارکد، نگاهتان به شماره  vin نیز بیفتد؛ اما آن را با بارکد کارت ماشین اشتباه نگیرید. Vin بصورت کلی یک عدد 17 رقمی است که همراه حروف انگلیسی می باشد. این اعداد برای شناسایی ماشین ها در سراسر دنیا می باشد و برای هر خودرو منحصر بفرد هستند.  علاوه بر کارت ماشین این عدد در سند ماشین نیز ذکر شده است. عدد vin بیانگر این موضوع است که ماشین شما چه مشخصاتی دارد و در چه کشوری تولید شده است.

در زمان اقدام برای استعلام خلافی ماشین از طریق بارکد دقت کنید که وین را با بارکد اشتباه نگیرید.

3  نکته مهم در زمان استعلام خلافی ماشین از طریق بارکد

در زمان اقدام برای استعلام خلافی خودرو با بارکد بهتر است نکات زیر را دستور کار خود قرار دهید:

  1. استعلام خلافی بارکد 9 رقمی را می توانید هم از طریق گوشی موبایل و هم از طریق کامپیوتر و لپ تاپ انجام دهید، انجام این کار از طریق اپلیکیشن های موجود امکان پذیر نیست.
  2. در زمان انجام استعلام خلافی با بارکد هیچ گونه هزینه ای را نبید پرداخت کنید.
  3. حواستان باشد که بارکد پشت کارت ماشین را با کد وین اشتباه نگیرید.

انواع راه های استعلام و پرداخت خلافی

امروزه با پیشرفت هرچه بیشتر فناوری، راه های زیادی برای استعلام و پرداخت خلافی وجود دارد حتی گرفتن خلافی ماشین با شماره پلاک نیز مقدور است. در ادامه به برخی از این روش ها به صورت اجمالی آشنا می‌شویم.

  •         استعلام و پرداخت خلافی از طریق سایت راهور

شما می توانید با مراجعه به سایت راهور ضمن گرفتن استعلام، به پرداخت خلافی خود بپردازید. با استفاده این سایت می توانی خلافی ماشین را بصورت قسطی نیز پرداخت کنید.

  •         پرداخت از راه خودپرداز های بانکی

یکی از مهم ترین روش ها برای پرداخت سریع خلافی مراجعه به ATM بانک ها می باشد.

  •         استفاده از اپلیکیشن های مختلف موبایل برای استعلام و پرداخت خلافی

برنامه و app های بسیاری زیادی برای استعلام و پرداخت خلافی وجود دارند که می توانید با آن انتخاب یکی از آنها جرایم خود را به راحتی پرداخت کنید. پیش از استفاده از یک app بهتر است از صحت و اعتبار اپلیکیشن اطمینان حاصل کنید.

  •         مراجعه فیزیکی به شعب پلیس بعلاوه 10

اگر تصمیم به مراجعه حضوری به پلیس + 10 گرفته اید بهتر است بدانید برای گرفتن خلافی نیاز به داشتن بیمه شخص ثالث است. معمولا افرادی که زیاد حوصله این اینترنت ندارند این روش را انتخاب می کنند. قابل ذکر است که در این روش می بایست هزینه ای را نیز پرداخت کنید.

  •         استفاده از پیام کوتاه و کد یو اس اس دی USSD

آخرین روشی که می خواهیم به شما معرفی کنیم استفاده از پیام کوتاه است. برای استفاده از این روش نیاز ب استفاده از کد vin می باشد. کد وین را می بایست به عدد 1101202020  ارسال کنید. بعد از راهنمایی جامع برای شما انجام خواهد شد.

5 روش رایگان برای استعلام خلافی خودرو

خلافی اتومبیل

مراحل گرفتن استعلام خلافی خودرو آنلاین با بارکد

برای گرفتن استعلام خلافی بارکد 9 رقمی می بایست ابتدا وارد سایت راهور شوید. بعد می بایست به صفحه استعلام تخلفات رانندگی بروید. یکی از مزیت های مهم این راه، رایگان بودن آن می باشد. استعلام خلافی خودرو با بارکد، در حال حاضر مناسب ترین راه برای گرفتن استعلام خلافی می باشد.

به این نکته نیز توجه کنید برای استفاده از این روش می بایست از قبل در سامانه سخا ثبت نام کرده باشید. ( در صورت عدم ثبت نامه در سخا می توانید هم اکنون وارد این سایت شوید و ابتدا ثبت نام در این سایت را انجام دهید.) در زمان ورود به سایت راهور می توانید نسبت به پرداخت اقساط خلافی خودرو نیز اقدام کنید.

آیا سایت راهور خلافی ها را بصورت لحظه ای گزارش می کند؟

خیر، به این نکته مهم هم توجه کنید سایت راهور 24 ساعته به روز نیست و معمولا حدود یک روز کاری زمان نیاز است تا خلافی های شما روی سایت آپدیت و بروز شود.

عواقب رعایت نکردن قوانین رانندگی و تصادفات

اگر پرداخت خلافی و جریمه برای تان سخت است، بهتر است از همین امروز عادت های غلط رانندگی را ترک کنید و با رعایت اصول اولیه، رانندگی کنید تا علاوه بر خلافی، از تصادفات و خسارات بعد از آن رهایی پیدا کنید. برای کاهش میزان جرایم و خلافی بهتر است ضمن مطلع شدن نرخ جرایم در سال 1401، از انجام تخلفات حادثه ساز نیز دوری کنید. اگر چه امروزه دیگر جای نگرانی نیست و شرکت های بیمه با صدور انواع بیمه خودرو هنگام تمدید یا   خرید بیمه شخص ثالث ماشین، شما را در جبران خسارات یاری می کنند و تا حد زیادی خیال رانندگان را راحت کرده است.

.

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: