کد خبر: ۲۱۱۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا از دستگیری دو نفر در زمینه کلاهبرداری در قالب فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی خبر داد.

فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی در فضای مجازیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ مصطفی نوروزی گفت: با توجه به ایام برگزاری امتحانات نهایی و آزمون‌های کنکور، فعالیت مجرمان سایبری تحت عنوان فروش سئوالات کنکور و آزمون‌های نهایی افزایش یافته است، در همین راستا برابر رصد‌های صورت گرفته در فضای مجازی، کانال‌ها و گروه‌های فعال در این حوزه، پایش و شناسایی عاملان و گردانندگان آن‌ها در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است.
این مقام انتظامی افزود: طی بررسی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی کارشناسان پلیس فتا، دو نفر از گردانندگان کانال‌های فعال در حوزه فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مراجع قضائی در دو استان مختلف دستگیر شده اند.
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ادامه داد: در بازجویی‌های انجام شده نیز متهمان به کلاهبرداری از حدود ۲۰۰ نفر از داوطلبان و خانواده‌های آنان در قالب فروش سئوالات امتحان نهایی و کنکور اعتراف نموده اند.
سرهنگ نوروزی افزود: اقدامات پلیس فتا در زمینه برخورد با هر گونه فعالیت مجرمانه در این حوزه به صورت ویژه در دستور کار واحد‌های این پلیس قرار دارد.
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا در توصیه به شهروندان گفت: با توجه به اینکه فعالیت هرگونه تارنما، صفحه و کانال در شبکه‌های اجتماعی پیرامون فروش سئوالات امتحانات نهایی و کنکور صرفاً با هدف کلاهبرداری از داوطلبان بوده و نمونه‌های موجود در کانال‌ها مربوط به سئوالات سال‌های قبل و با انگیزه جلب اعتماد کاربران است؛ لذا اکیداً توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان به این تبلیغات توجه ننموده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت در این خصوص مراتب را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir گزارش نمایند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار