کد خبر: ۲۱۱۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۱
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت مهم‌ترین اقدام در ارتقای کیفیت را، طراحی و تولید محصولات جدید دانست و گفت: با این راهبرد جامع به سمت تولید محصولات جدید خواهیم رفت و براساس آن کیفیت جهش خواهد یافت.
طراحی و تولید محصولات جدید؛ راهبرد وزارت صمت برای ارتقای کیفیت خودروبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ایران خودرو؛ آقای منوچهر منطقی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهر هوشمند با بیان این‌که کیفیت، مسیری رو به جلو است و سه اقدام اساسی در این مورد صورت گرفته، افزود: نخستین اقدام توقف تولید خودروی ناقص است و تولید به صورت عبور مستقیم صورت می‌گیرد، همچنین خودروسازان در کل فرآیند‌های تأمین و تولید و خدمات پس از فروش، روند‌های کیفی را تعریف کرده اند.
 
وی اضافه کرد: باید به سمت تولید موتور‌های کم مصرف پیش رویم که ایران خودرو در این زمینه برنامه جامع و کاملی دارد تا مصرف سوخت را به زیر پنج لیتر کاهش دهد.
 
منطقی گفت: حرکت به سمت تولید خودرو‌های دوگانه برقی و گازی و برقی سازی خودرو‌ها نیز از دیگر راهکار‌های مدنظر است.
 
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با بیان اینکه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، برقی سازی از اتوبوس شروع خواهد شد، افزود: وزارت کشور و شهرداری برنامه بسیار خوبی در این زمینه دارند که یک گام رو به جلو در جهت کاهش آلایندگی محسوب می‌شود.
 
منطقی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کاهش آلایندگی، گفت: ایران خودرو در این زمینه سرمایه گذاری کرده و موفق شده تا موتور پایه گازسوز تولید کند و در حال حاضر نیز با افزایش گنجایش مخزن گاز، میزان پیمایش خودرو را افزایش می‌دهد.
 
وی با بیان اینکه در سیاست گذاری‌های صورت گرفته دوباره به سمت استفاده از سوخت گاز می‌رویم، افزود: با توجه به زیرساخت‌های موجود در گاز طبیعی فشرده، یکی از بهترین سوخت‌ها برای استفاده، سوخت گاز است.
 
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت همچنین گفت: بخشی از واردات خودرو به نوسازی ناوگان اختصاص خواهد یافت و در صورت افزایش تولید خودرو در داخل کشور، مازاد تولید برای جایگزینی خودرو‌های فرسوده استفاده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار