کد خبر: ۲۱۲۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
سند ویژگی‌ها و مشخصات فنی پایانه‌های فروشگاهی -حافظه مالیاتی و اسناد پیوست از سوی سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و بنا به اعلام رسانه مالیاتی ایران و به نقل از رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخشنامه‌ای از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با عنوان «سند ویژگی‌ها و مشخصات فنی پایانه‌های فروشگاهی حافظه مالیاتی و اسناد پیوست» برای استفاده مودیان و شرکت‌های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی ابلاغ شد.

این بخشنامه که در راستای ابلاغ ویژگی‌ها و مشخصات فنی پایانه‌های فروشگاهی- حافظه مالیاتی است در اجرای تبصره (۳) ماده (۳) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان صادر گردیده در خصوص سند ویژگی‌ها و مشخصات فنی پایانه‌های فروشگاهی از جمله " ویژگی‌ها و مشخصات فنی پایانه‌های فروشگاهی - حافظه مالیاتی"، " دستورالعمل نحوه صدور صورتحساب الکترونیکی"، " قالب شناسه یکتای حافظه مالیاتی و شماره منحصربه‌فرد مالیاتی " و " دستورالعمل فنی نحوه اتصال به سامانه مودیان" تنظیم گردیده و جهت اجرا ابلاغ شده است.

برزگری با اشاره به اینکه این بخشنامه در اجرای مصوبه کارگروه راهبری سامانه مودیان با تایید وزاری محترم امور اقتصادی و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر شده است تاکید کرد: در انجام امور مربوط به قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، اشخاص مشمول می‌بایست نسبت به اجرای مفاد آن اقدام نمایند.

گفتنی است سامانه مودیان از تیرماه سال جاری کار خود را آغاز نموده و اشخاص مشمول می‌توانند از قسمت عضویت در کارپوشه اختصاصی خود شناسه حافظه مالیاتی را برای صدور صورتحساب الکترونیکی کلیه مبادلات اقتصادی اخذ نمایند. همچنین اشخاص مشمول می‌توانند برای اجرای قانون فوق از خدمات شرکت‌های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی استفاده نمایند. شناسه حافظه مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور و از طریق قسمت عضویت کارپوشه در اختیار صاحبان پرونده‌های مالیاتی قرار می‌گیرد که این اشخاص با استفاده از آن می‌توانند صورتحساب‌های الکترونیکی خود را صادر نمایند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار