کد خبر: ۲۱۲۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
همزمان با شب عاشورای حسینی، کربلا غرق ماتم شد و زائران کشورهای مختلف در گوشه و کنار حرم‌های مطهر به عزاداری پرداختند.

به گزارش همشهری آنلاین، کربلا همزمان با شب عاشورا میزبان هزاران زائر از کشورهای مختلف شد و بر اساس اعلام مسئولان این کشور، بیش از ۱۵ هزار نفر از گروه‌های مختلف برای تأمین امنیت زائران امام حسین علیه‌السلام در عاشورا آماده شده‌ است.

شب گذشته در حرم امام حسین علیه‌السلام جمعی از زائران دسته دسته به سوی ضریح به عزاداری پرداخته و با نوای «لبیک یا حسین یا ثارالله» سلامی به مولا داده و به سمت حرم حضرت عباس علیه السلام حرکت کردند.

زائران کشورهای هند، پاکستان، ایران در کنار زائران عراقی در گوشه و کنار حرهای مطهر به زبان‌های مختلف به عزاداری مشغول بودند و موکب‌ها نیز پذیرای زائران بودند. بیش از ۳۰۰ موکب در کربلا برپا شده است که از صبح تا پاسی از شب به زائران خدمات مختلف ارائه می‌دهد.

امسال با توجه به لغو ممنوعیت تشرف زائران خارجی به عراق، کربلا مملو از جمعیت شده است و زائران ایرانی هم از راه‌های مختلف همچنان به سوی کربلا در حال حرکت هستند؛ تاجایی که در روزهای گذشته مرز مهران و شلمچه مملو از جمعیت زوار برای تشرف به حرم‌ ارباب بود. شب گذشته در کربلا شب تاسوعا بود و عاشورا در عراق سه‌شنبه است. ادامه فیلمی از حال و هوای شب گذشته در کربلا را مشاهده می‌کنید: 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار