کد خبر: ۲۱۳۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
مدیر نظارت بر بورس کالا گفت: با عرضه مجدد خودرو در بورس کالا، قیمت کشف شده کمتر از رقم بازار شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، طبق اطلاعیه‌ای که قبلا اعلام شده بود، امروز چهارشنبه 26 مردادماه 1401 عرضه مجدد دو نوع خودروی وارداتی دیگنتی و فیدلیتی در بورس کالا عرضه شد.

در این زمینه رحمتی مدیر نظارت بر بورس کالا گفت: امروز 3500 تقاضای قطعی برای این خودروها ثبت شد. در مورد خودروی دیگنتی دو مدل سفید و مشکی که هرکدام به تعداد 125 دستگاه عرضه شد که در نهایت قیمت کشف شده برای خودروی سفیدرنگ یک‌میلیارد و 33 میلیون تومان و برای خودروی مشکی، یک میلیارد و 75 میلیون تومان کشف قیمت شد.

وی همچنین گفت:‌در خودروی فیدلتی پنج نفره 85 دستگاه عرضه شد که در نهایت 960 میلیون تومان کشف قیمت شد و معامله با 26.5 درصد رشد نسبت به قیمت پایه همراه شد. در مورد خودروی فیدلتی پنج نفره سفیدرنگ هم 90دستگاه عرضه شد که درنهایت 966 میلیون تومان کشف قیمت که با 27.4 درصد همراه شد. در مورد خودروی فیدلتی 7 نفره 90 دستگاه عرضه شد که قیمت آن 29 درصد رشد کرد. در خودروی فیدلتی 7 نفره مشکی 75 دستگاه با کشف قیمت یک‌میلیارد و 24 میلیون انجام شد که 32 درصد رشد کرد.

مدیر نظارت بر بورس کالا گفت:‌حاشیه قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا نسبت به بازار 24 تا 25 درصد رشد نشان می‌دهد؛ یعنی قیمت کشف شده در بورس کالا نسبت به قیمت مشابه در بازار کمتر بوده است.

رحمتی همچنین گفت:‌ امروز هم تولیدکننده و عرضه‌کننده و مصرف‌کنندگان از کشف قیمت خودروها در بورس کالا راضی بودند چون قیمت واقعی کشف شد.

وی ادامه داد: 15 مدل خودروی دیگر نیز در بورس کالا پذیرش شده است که طی هفته‌های آینده عرضه می‌شود و همچنین خودروهای عرضه شده امروز هم در کنار آنها ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار