کد خبر: ۲۱۴۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 7 و 6 دهم ریشتر، روز یکشنبه منطقه‌ای کم‌جمعیت در جنوب شرقی تایوان را به لرزه درآورد. بر اثر این زمین‌لرزه، یک فروشگاه زنجیره‌ای ویران و گروهی از مردم در کوه‌های منطقۀ زلزله‌زده گرفتار شده‌اند و تعداد زیادی قطار نیز از ریل خارج شده است. کانون این زلزله منطقه «تایتونگ» تایوان بوده که روز گذشته نیز با زمین‌لرزه‌ای شش و چهار دهم ریشتری مواجه شده بود.

زلزله شدید تایوان را در وحشت فرو برد + فیلم

امروز (یکشنبه) زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۶ ریشتر تایوان را لرزاند.

در حالیکه خبرگزاری "اسپوتنیک" در خبر اولیه خود بزرگی این زمین لرزه را ۷.۶ ریشتر اعلام کرده اما سازمان هواشناسی تایوان شدت زلزله را ۶.۸ ریشتر گزارش کرده است که در منطقه‌ای کم‌جمعیت در جنوب شرق این کشور رخ داده است.

همچنین خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که مرکز زمین شناسی ایالات متحده، شدت این زمین لرزه را ۷.۲ ریشتر و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اعلام کرده است.

رسانه‌های تایوان همچنین اعلام کردند: یک ساختمان که یک فروشگاه داخل آن بوده در اثر این حادثه ریزش کرده است.

همچنین دست‌کم یک واگن قطار نیز در پی وقوع این زمین لرزه از ریل خارج شده است.

در همین حال مرکز هشدار سونامی ایالات متحده پس از وقوع این زمین لرزه هشداری را برای تایوان صادر کرد.

بنابر اعلام این سازمان، تشکیل امواج خطرناک سونامی در ۳۰۰ کیلومتری مرکز زمین لرزه در امتداد سواحل تایوان دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی ژاپن نیز در پی وقوع این زمین لرزه نسبت به شکل‌گیری امواج سونامی یک متری در بخشی از استان "اوکیناوا" در این کشور هشدار داد.

بنابر گزارش‌های اولیه، هنوز میزان دقیق تلفات یا خسارات ناشی از این زمین لرزه مشخص نیست و مقامات محلی در حال ارزیابی پیامدهای این زمین لرزه و خسارات و آسیب‌های احتمالی آن هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار