کد خبر: ۲۱۵۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: بعد از دستور رهبر انقلاب در لزوم تمایز میان سطوح مختلف قاصران و مقصران حوادث اخیر و تاکید رئیس قوه قضائیه در مورد رسیدگی فوری به وضعیت این افراد، صبح امروز ۴۰۰ نفر از بازداشت شدگان آزاد شدند.

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهرانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما علی صالحی در جریان بازدید ۷ ساعته از زندان‌های تهران بزرگ و اوین بیان کرد: با توجه به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری مبنی بر لزوم تمایز میان سطوح مختلف قاصران و مقصران اصلی اغتشاشات اخیر در کشور، بلافاصله دستگاه قضایی در این رابطه وارد عمل شد.

وی افزود: با توجه به جداسازی سطوح مختلف بازداشت شدگان و غربال کردن آن‌ها از حیث نوع رفتار مجرمانه، وابستگی به دشمن، اهداف، سطح اقدام و میزان تقصیر و مداخله در صحنه، تعدادی از این افراد از کسانی که دارای جرایم سبک‌تری در این زمینه بودند، شناسایی و مقدمات آزادی آن‌ها فراهم شد.

دادستان تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی افراد دستگیر شده‎ به لحاظ التهابات پدید آمده به صورت احساسی، وارد صحنه شده و اکنون از افعال خویش متنبه شده‌اند، صبح امروز پس از بررسی پرونده تعداد ۴۰۰ نفر از آن‌ها، از زندان آزاد شدند.

وی افزود: این افراد پس از اخذ تعهد و به شرط عدم تکرار اقدامات، به جامعه بازگشتند.

 


بیشتر بخوانید:  آغاز طبقه بندی وضعیت آشوب طلبان متناسب با جرایم ارتکابی


 

صالحی در خصوص اغتشاشگرانی که دارای جرایم سنگین‌تر اعم از آتش زدن اموال عمومی، ایجاد آشوب در جامعه و اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با بیگانگان بودند، تاکید کرد: با این دست از آشوبگرانی که علیه امنیت ملی اقدام کرده و نظم و امنیت مردم را خدشه دار کردند، بدون هیچگونه مسامحه با قاطعیت و صلابت کامل برخورد قاطع قضایی صورت خواهد گرفت و پرونده این افراد به صورت ویژه و خارج از نوبت در دادستانی تهران بررسی و تقدیم دادگاه خواهد شد.

وی تاکید کرد: عناصر اصلی در بازداشت می‌مانند تا دادگاه در مورد آن‌ها تعیین تکلیف کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار