کد خبر: ۲۱۷۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵
بعد از شکست ۶ -۲ تیم ملی فوتبال ایران به عنوان تیم نخست آسیا در برابر انگلیس، عربستان با برتری در برابر آرژانتین آبروی فوتبال آسیا را خرید.

برتری دو بر یک عربستان در برابر آرژانتین یک شگفتی نبود. عربستان خوب بازی کرد و در نهایت مزد برتری خود را با نتیجه دو بر یک گرفت. زمانی می شود از این بازی به عنوان شگفتی یاد کرد که تیم فقط دفاع کند  و دردفاع کردن خوش شانس باشد و روی دو اتفاق و انتقال به گل برسد. دیدید که عربستان از همان شروع بازی چهره تهاجمی به خود گرفت و حتی به خاطر این سبک از بازی در نیمه اول بارها و بارها به تیم ملی آرژانتین موقعیت داد و دروازه اش از روی نقطه پنالتی باز شد و دو گل دیگر توسط کمک داور ویدوئویی مردود اعلام شد.

عربستان در نیمه دوم بهتر از نیمه اول بازی کرد و بیشتر از ۴۵ دقیقه اول دست به حمله زد و این طبیعی بود چرا که نتیجه را یک بر صفر عقب بود. این بدین معنی بود که عربستان به شکست یک بر صفر در برابر آرژانتین قانع نبود و تلاش کرد بازی را به سود خود به پایان ببرد و این کار را انجام داد. به واقع شاگردان رنار در نیمه دوم با نیت پیروزی بازی کردند نه حفظ نتیجه که از سوی خیلی ها قابل درک بود و حتی عربستان با شکست یک بر صفر در برابر مسی و همبازیانش تحسین می شد.

امروز یک نتیجه جالب دیگر تکرار شد. ژاپن هم از باخت یک بر صفر در برابر آلمان پیروزی دو بر یک ساخت. ژاپنی ها هم مثل عربستان بازی کردند. هوشیار و منطقی و رو به جلو. آنها این طور نبودند به لاک دفاعی بروند و برای پیروزی تنها به دنبال انتقال باشند. این سبک از بازی ها یک پیام از سوی فوتبال آسیا به جهانیان دارد. ما دیگر دفاع نمی کنیم. پا به پای شما بازی می کنیم و سعی می کنیم برنده باشیم. به طور حتم باور شکست تیم هایی چون آرژانتین و آلمان به تیم های عربستان و ژاپن القاء و تمرین شده بود و گرنه چنین پیروزی هایی مقدور نبود.

ایران اما در همان سبک قدیم مانده است. دفاع در برابر تیم های بزرگ و گلزنی از روی انتقال. ما به خاطر این سبک از بازی و شکست در برابر انگلیس جایگاه اولی خود را در فوتبال آسیا از دست می دهیم و در ادامه به شرطی صعود به دور دوم بازی ها نصیبمان می شود که دست از فوتبال دفاعی برداریم. کمی شجاع و تهاجمی بازی کنیم. ژاپن یا عربستان به زودی به تیم اول آسیا تبدیل می شوند. هر چند کره ای ها هم در رویایی بازی های خوب و نتایچ عالی در جام جهانی دوحه هستند. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار