کد خبر: ۲۱۷۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۱
بی‌ام‌و ایکس ۷ ماشینی خاص با ظاهری متفاوت است که طرحی کاملا جدید و جسورانه دارد.

مسعود عابدینی: بی‌ام‌و ایکس ۷ نشانی از زبان طراحی جدید بی‌ام‌و است که در خودروهای مهمی مثل سری ۷ و i۷ و XM هم دیده می‌شود.

سبک طراحی دو چراغ که قبلا بیشتر در خودروهای ژاپنی می‌دیدیم،به این خودروی آلمانی سرایت کرده است. یک چراغ کشیده و باریک در نزدیکی کاپوت قرار دارد که در آن دی‌لایت‌های همیشگی بی‌ام‌و قرار گرفته است.

تصاویر | شاسی بلند جدید و خاص بی‌ام‌و با طراحی جسورانه

در پایین این قسمت، چراغ اصلی خودرو که شکل مستطیلی دارد قرار گرفته است. در واقع بی‌ام‌و خواسته با این کار توجهات را از جلوپنجره بزرگ خود کم کند.

در کنار چراغ اصلی یک حفره‌ای وجود دارد که چراغ مه‌شکن درون آن قرار دارد. در قسمت عقب خودرو طراحی جدیدی را نمی‌بینیم و در واقع نسخه اصلاح شده فیس قبل X۷ است.

تصاویر | شاسی بلند جدید و خاص بی‌ام‌و با طراحی جسورانه

رینگ‌های ۲۳ اینچی برای اولین بار

وقتی از نمای کناری به خودرو نگاه می‌کنیم چیزی که خیلی جلب توجه می‌کند رینگ‌های بزرگ ۲۳ اینچی است که برای اولین بار در یک خودروی بی‌ام‌و دیده می‌شود.

در داخل خودرو هم مثل نمای عقب،طراحی داخلی مدل ۲۰۲۲ اصلاح شده است. چیزی که جلب توجه می‌کند، به کار بردن نمایشگر خمیده و متصلِ جدید بی‌ام‌و است.

تصاویر | شاسی بلند جدید و خاص بی‌ام‌و با طراحی جسورانه

یک نمایشگر ۱۴.۹ اینچی برای اطلاعات و سرگرمی و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی به عنوان کیلومترشمار در کنار هم قرار دارند.

در کنار این تغییر میبینیم که شکل دریچه‌های کولر در وسط داشبورد زیباتر شده است. نوشته X۷ هم بر روی داشبوردِ قسمت شاگرد خودنمایی می‌کند.

مشخصات فنی

این خودرو در ۳ نسخه xDrive۴۰i ، M۶۰i و آلپینا یا همان XB۷ عرضه می‌شود.

نسخه xDrive۴۰i دارای پیشرانهی ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی خواهد بود که قادر است ۳۷۵ اسب‌بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. شتاب این نسخه ۵.۶ ثانیه است.

تصاویر | شاسی بلند جدید و خاص بی‌ام‌و با طراحی جسورانه

نسخه M۶۰i پیشرانهی ۴/۴ لیتری V۸ دارد که قادر است ۵۲۳ اسب‌بخار و ۷۵۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. شتاب این نسخه ۴.۵ ثانیه اعلام شده است.

مدل آلپینای این خودرو با نام XB۷ دارای قدرت ۶۳۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۰۰ نیوتون‌متری است که شتابی ۴ ثانیه‌ای دارد.

همهی نسخه‌های این خودرو گیربکسی ۸ سرعته دارند. سیستم فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب و همچنین لانچ کنترل هم در این خودرو به صورت استاندارد نصب هستند.

تصاویر | شاسی بلند جدید و خاص بی‌ام‌و با طراحی جسورانه

قیمت مدل xDrive۴۰i حدود ۸۰ هزار، مدل M۶۰i حدود ۱۰۴ هزار و مدل آلپینا هم حدود ۱۴۵ تا ۱۵۰ هزار دلار خواهد بود.

۵۸۵۸

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین