کد خبر: ۲۱۷۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۹
سیدمجید میراحمدی اظهار داشت: این میزان خسارت شامل خساراتی است که به اماکن دولتی، تاسیسات و اموال عمومی و همچنین به اموال مردم وارد شده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اعلام کرد که اغتشاشگران در دو ماه گذشته ۱۷ هزار میلیارد ریال خسارت مالی به کشور وارد کردند.

به گزارش ایرنا، سیدمجید میراحمدی شامگاه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: این میزان خسارت شامل خساراتی است که به اماکن دولتی، تاسیسات و اموال عمومی و همچنین به اموال مردم وارد شده است.

وی افزود: خسارت گزارش شده مربوط به اموال مردم شامل مواردی از جمله خسارت وارده به خودروها، منازل، فروشگاهها و مغازه ها است که بعضا مغازه ها و فروشگاهها غارت شده و یا به آتش کشیده است.

وی با بیان اینکه ارزیابی میزان خسارات وارده به بیت المال و همچنین مردم به صورت روزانه ادامه دارد، افزود: البته هنوز برآورد بخش هایی کامل نشده است که از جمله می توان به خسارات وارده در استان سیستان و بلوچستان و بخصوص زاهدان اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، شورای امنیت کشور امروز در بیانیه ای اعلام کرد در حوادث اخیر ۲۰۰ نفر اعم از شهدای امنیت، شهدای مردمی، افراد بی گناه، اغتشاشگران و عناصر ضدانقلاب در اغتشاشات جان خود را از دست دادند و هزاران میلیارد تومان خسارت وارد شد.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز هفته گذشته با اشاره به فعال شدن کمیته تحقیق تشکیل شده در وزارت کشور گفت: در این کمیسیون موضوعاتی همچون اینکه «در این مدت افرادی دچار خسارت شدند و جان باختگانی که بیگناه جان خود را از دست دادند» و جبران خسارات آنها را پیگیری می کند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین