کد خبر: ۲۱۹۸۶۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹
فارس : در پی حادثه حمله مسلحانه امروز به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه عصر با «جیحون بایراموف» همتای آذربایجانی تلفتی گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران ضمن تسلیت و اظهار تأسف در این رابطه که به کشته شدن یک دیپلمات و مجروح شدن دو نفر دیگر از کارکنان این سفارت منجر شد، با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان و خانواده این دیپلمات ابراز همدردی کرد. 

اولین اعترافات فرد مهاجم به سفارت آذربایجان در تهران+فیلم

امیرعبداللهیان، ضمن محکوم کردن این حادثه با اشاره به سوءاستفاده دشمنان دو کشور از حادثه امروز تأکید کرد: نباید اجازه دهیم که این حادثه بر مناسبات دو کشور تأثیر منفی بگذارد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرد برای روشن شدن ابعاد مختلف حادثه، نهادهای امنیتی دو کشور در همکاری نزدیک با یکدیگر، موضوع را پیگیری و بررسی کنند.

امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی همچنین مراتب تأسف و همدردی آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان را به الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان، دولت، مردم و بویژه خانواده حادثه دیدگان ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن تشکر از ابراز همدردی و پیام تسلیت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از پیشنهاد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای همکاری و هماهنگی نهادهای امنیتی و قضایی دو کشور برای روشن شدن ابعاد حادثه استقبال کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار