کد خبر: ۲۲۰۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۶
خبرگزاری رویترز دقایقی پیش ادعا کرد که کارکنان سفارت جمهوری آذربایجان امروز از ایران خارج می‌شوند.

به گزارش همشهری آنلاین، رویترز دقایقی پیش به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان خبر داد که این کشور کارکنان سفارت و اعضای خانواده آنان را امروز از ایران خارج می‌کند.

شب گذشته نیز خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان با انتشار فیلمی مدعی آماده شدن کارکنان سفارت این کشور در تهران برای ترک این محل شده بود.

این ادعای رویترز در حالی مطرح شد که آیت الله رئیسی رئیس‌جمهوری ایران دیشب در گفت و گو با همتای آذربایجانی خود با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده، افزود: تهران و باکو اجازه نمی‌دهند روابط دو کشور تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

در جریان این تماس تلفنی، مراتب تسلیت دولت و ملت ایران نیز بابت حادثه سفارت آذربایجان در تهران به الهام علی اف ابلاغ شد.

رئیس جمهور با اشاره به ماموریت دستگاه‌های ذی‌ربط برای پیگیری ابعاد این واقعه، با ملت و دولت آذربایجان ابراز همدردی کرد.

علی‌اف نیز در این گفت وگوی تلفنی با تشکر از ابراز همدردی و تسلیت آیت‌الله رئیسی به دولت و مردم کشورش تصریح کرد: این یک جنایت غیرمنتظره بود ولی همکاری دو کشور در این زمینه باید چنان باشد که کسی به بهانه چنین حوادثی فرصت اخلال در روابط دوستانه دو کشور را پیدا نکند.

ساعت هشت صبح روز جمعه هفتم بهمن ماه راننده یک دستگاه خودرو با توقف مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و پس از به‌کار گیری سلاح موفق به ورود به داخل ساختمان سفارت شد و یک فرد از جمهوری آذربایجان کشته و ۲ نفر را مجروح کرد.

بررسی ها نشان می‌دهد که عامل این حادثه انگیزه شخصی از این حمله داشته و بنا بر اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، این متهم فروردین ماه امسال شکایت‌ مفقودی همسرش را که اهل باکو بوده، در ارومیه ثبت کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار