کد خبر: ۲۲۰۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷
وزارت دارایی پاکستان اعلام کرد که قیمت بنزین و گازوئیل در این کشور 5 روپیه معادل 14 سنت به ازای هر لیتر افزایش یافت.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، پس از آنکه هفته گذشته ارزش روپیه پاکستان 12 درصد کاهش یافت، وزارت دارایی این کشور اعلام کرد که قیمت بنزین و گازوئیل به ازای هر لیتر 35 روپیه برابر با 14 سنت دلار معادل حدود 5 هزار تومان افزایش یافته است.

این تصمیم در حالی گرفته شده که قرار است تا چند روز دیگر هیاتی از صندوق بین‌المللی پول برای مذاکره با مقامات پاکستانی در راستای کمک در اجرای برنامه مالی به این کشور سفر کند.

دولت پاکستان هفته گذشته به خاطر مخالفت صندوق بین‌المللی پول، سقف ارزش تعیین‌شده برای روپیه را برداشت و همین امر باعث سقوط 12 درصدی پول ملی پاکستان شد.

اسحاق دار، وزیر دارایی پاکستان، طی کنفرانس خبری گفته که امیدوار است این افزایش قیمت به فروکش کردن نگرانی‌ها نسبت به احتمال بروز کمبود بنزین در پاکستان، منجر شود.

وی گفته که باید در قیمت‌گذاری بنزین و گازوئیل افزایش قیمت آنها در بازار جهانی در کنار ارزش روپیه لحاظ شود.

پس از اظهارات این وزیر پاکستانی بلافاصله افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در این کشور اعمال شده است.

گفته می‌شود؛ با توجه به اینکه بسیاری از مردم می‌دانستند قیمت بنزین و گازوئیل در این کشور بالا خواهد رفت، تا پیش از اعلام افزایش قیمت این حامل‌های انرژی برای پر کردن باک خودروهای خود به پمپ بنزین‌ها هجوم آورده بودند.

پایان پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار