کد خبر: ۲۲۱۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴
به گزارش پدال نیوز به نقل از دنیای اقتصاد : در آخرین فروش فوق‌العاده محصولات ایران‌خودرو ویژه اسفندماه ۱۴۰۱ در حالی حدود یک‌میلیون و ۹۰۰هزار تقاضا به ثبت رسید که تنها ۱۰هزار و ۳۰۰ دستگاه محصول در این مرحله عرضه شد. با این حساب، شانس برنده شدن در این طرح برای هر متقاضی (به طور کلی و بدون در نظر گرفتن سهمیه‌بندی مادران و فرسوده‌ها) یک به ۱۸۵ است. به عبارت بهتر، از هر ۱۸۵ نفر شرکت‌کننده در طرح فروش اخیر ایران‌خودرو، تنها یک نفر شانس برنده شدن داشته است. این البته در حالی است که با توجه به وجود سهمیه مادران و فرسوده‌ها، شانس حقیقی متقاضیان متفاوت از یکدیگر است.
بنابر آمار منتشره از سوی ایران‌خودرو، ۴۸۰هزار و ۱۴۰ نفر تحت عنوان مادران دارای دو فرزند در طرح فروش اخیر ایران‌خودرو شرکت کرده اند، حال آنکه ظرفیت در‌نظرگرفته‌شده برای آنها تنها پنج‌هزار دستگاه بوده است. با این حساب از هر ۹۶ مادر شرکت‌کننده در این فروش، تنها یک نفر به عنوان برنده انتخاب شده است. بیشترین تقاضا در این بخش به سورن‌پلاس بنزینی با آمار ثبت‌نامی بالغ بر ۱۶۵هزار دستگاه مربوط می‌شود و کمترین تقاضا نیز برای هایما اس ۵ با تقاضایی کمی بیش از ۴۰هزار دستگاه ثبت شده است.

اما در طرح فروش مربوط به اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده نیز کمی بیش از مادران تقاضا به ثبت رسیده است. طبق آمار، ۴۸۱هزار و ۳۳۷ نفر در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت کرده‌اند؛ این در حالی است که تنها هزار دستگاه ظرفیت برای آنها در نظر گرفته شده است. با این حساب شانس برنده شدن در این طرح برای متقاضیان یک به ۴۸۲ نفر بوده است. بیشترین تقاضای ثبت‌شده در بخش خودروهای فرسوده به سورن پلاس بنزینی مربوط می‌شود. طبق آمار، حدود ۱۸۶هزار نفر برای خرید این خودرو ثبت‌نام کرده‌اند. این در حالی است که کمترین تقاضای ثبت‌شده در این بخش به هایما اس ۵ مربوط می‌شود. برای این خودرو تقاضایی کمتر از ۳۴هزار دستگاه در طرح فروش اخیر ایران‌خودرو به ثبت رسیده است.

در نهایت بیشترین تقاضا در فروش اخیر ایران‌خودرو نصیب مشتریان عادی شده است. بنابر آمار منتشره، ۹۳۷هزار و ۲۲۲ نفر در طرح عادی فروش محصولات ایران‌خودرو ثبت‌نام کرده‌اند؛ این در حالی است که ظرفیت تنها سه‌هزار دستگاهی برای آنها در نظر گرفته شده است. با توجه به اعداد موردنظر، تقریبا از هر ۳۱۳ نفر فقط یک نفر دستش به محصولات عرضه‌شده ایران‌خودرو رسیده است. بیشترین تقاضای ثبت‌شده در طرح عادی فروش ایران‌خودرو به دنا پلاس اتومات مربوط می‌شود که آماری بالغ بر ۴۷۰هزار دستگاهی را به خود اختصاص داده است. همچنین کمترین تقاضا نیز در بخش عادی فروش، به هایما اس ۵ مربوط می‌شود. برای این خودرو تنها ۱۳هزار و ۵۲۶ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار