کد خبر: ۲۲۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۴
مدیر روابط عمومی اورژانس استان یزد گفت: شب گذشته دو کودک هفت و هشت ساله از ترن هوایی در پارک شادی یزد سقوط کردند. یکی از کودکان مصدوم این حادثه از اورژانس مرخص شد و دومین مصدوم این حادثه در بخش مراقبت‌های ویژه ICU شهید رهنمون بستری است.

سقوط ۲ کودک از «ترن هوایی» در پارک شادی یزد + فیلم

مدیر روابط عمومی اورژانس استان یزد با اشاره به سقوط دو کودک از ترن هوایی شهربازی پارک شادی یزد گفت: یکی از این کودکان در بخش ICU بستری است.

سیدحسین طباطبایی اظهار داشت: شب گذشته و در ساعت 20 و 30 دقیقه، دو کودک هفت و هشت ساله از ترن هوایی در پارک شادی یزد سقوط کردند.

وی تصریح کرد: بلافاصله پس از اعلام این حادثه، یک کد آمبولانس اورژانس استان یزد به محل اعزام شدند و مصدومین را به بیمارستان شهید رهنمون یزد اعزام کردند.

مدیر روابط عمومی اورژانس استان یزد ادامه داد: یکی از کودکان مصدوم این حادثه پس از انجام مراحل درمانی و بررسی وضعیت سلامتی از اورژانس مرخص شد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: دومین مصدوم این حادثه به تشخیص پزشکان و به دلیل مشکوک بودن به خونریزی کبد در بخش مراقبت های ویژه ICU شهید رهنمون بستری است.

 علت سقوط ۲ کودک از ترن کودک پارک شادی یزد

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان جزئیات سقوط دو کودک از «ترن کودک» پارک شادی گفت: دستگاه استاندارد اجباری سازمان استاندارد را داشت و الان برای بررسی دقیق موضوع تعطیل است.

محمدحسن منصوری زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد، در ارتباط با حادثه پیش آمده در پارک شادی یزد و سقوط دو کودک از ترن هوایی این پارک اظهار داشت: شب گذشته در مجموعه پارک شادی، دستگاه ترن کودک پارک که توسط بخش خصوصی مشارکت اداره می‌شود‌ و قرارداد اشتراکی با پارک داشتند دچار حادثه شده و یکی از واگن‌های متصل دچار شکستگی محل ارتباط شده و با توجه به اینکه دستگاه روشن بوده از ریل خارج شده و به نرده مجاور برخورد می‌کند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یزد ادامه داد: در این حادثه یک کودک از واگن سقوط کرده و دچار جراحت شده که توسط نیروهای اورژانس خدمات لازم به وی ارائه شد و با توجه به اینکه مصدومیت شدیدی نداشت ترخیص شد.

وی افزود: یکی دیگر از کودکان هم در داخل واگن مانده بود و پس از آنکه وی را از واگن خارج کردند به دلیل میزان مجروحیتی که داشت به بیمارستان منتقل شد و طبق صحبتی که تا الان داشتیم حال عمومی وی خوب است و مراحل درمانی در حال انجام است تا ترخیص شود.

منصوری‌زاده با بیان اینکه این دستگاه استاندارد اجباری را داشته و موارد مرتبط با استاندارد را رعایت کرده است، گفت: دستگاه ترن کودک پارک شادی به دلیل اینکه برای ادامه فعالیت نیاز به استاندارد داشته ابتدای امسال استاندارد اجباری را تمدید کرده به علاوه اینکه در اسفندماه هم بازدیدهای سه ماهه از تمام دستگاه‌ها انجام گرفته که این دستگاه هم شامل آن بوده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یزد با تاکید بر اینکه این دستگاه فعلا تا زمانی که مباحث فنی آن مجددا بررسی شود تعطیل می‌شود گفت: دستگاه‌های مرتبط از جمله استاندارد در حال بررسی علت این حادثه هستند تا علت به صورت دقیق مشخص شود.

وی افزود: در برخی خبرها منتشر شده بود که قطار پارک شادی دچار حادثه شده که این خبر اشتباه است و قطار پارک شادی با حدود 70 نفر ظرفیت هیچ مشکلی نداشته بلکه این دستگاه ترن کودک بوده که تنها 10 نفر ظرفیت دارد و مربوط به کودکان تا 12 سال بوده است و با جدیت در حال پیگیری علت موضوع هستیم.

منصوری زاده با بیان اینکه مابقی تجهیزات پارک هیچ مشکلی ندارند و در حال فعالیت است گفت: بررسی‌های دقیق در حال انجام است و در صورتی که پس از مشخص شدن نتایج قصوری از شخصی در این رابطه سر زده باشد حتما برخورد لازم صورت می‌پذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار