کد خبر: ۲۲۴۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
وزرای کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس امروز (یکشنبه) در وین دیدار خواهند کرد تا درباره آینده تولید نفت این کشورها گفتگو کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، وزرای کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس امروز (یکشنبه) در وین دیدار خواهند کرد تا درباره آینده تولید نفت این کشورها گفتگو کنند.

آخرین ملاقات حضوری این وزرا در اکتبر 2022 برگزار شد. در آن زمان، کشورهای اوپک پلاس توافق کردند که از ماه نوامبر همان سال تولید نفت خود را به میزان دو میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

همزمان با این کاهش، در 2 آوریل، تعدادی از کشورهای اوپک پلاس کاهش تولید داوطلبانه خود را از ماه می تا پایان سال 2023 اعلام کردند. حجم کل کاهش تولید داوطلبانه نفت، از جمله روسیه، 1.66 میلیون بشکه در روز برآورد شده است.

پیشتر دیامانتینو آزودو، وزیر منابع معدنی و نفت و گاز آنگولا به خبرنگاران گفته بود که کشورهای اوپک در این نشست بر مسائل اداری تمرکز خواهند کرد.

این خبر را امیر حسین زمانی‌نیا، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک تایید کرد. به گفته وی، بررسی پارامترهای تولید اوپک پلاس در دستور کار نشست روز یکشنبه این ائتلاف قرار دارد.

یک منبع در یکی از هیئت‌ها به تاس گفت که کشورهای اوپک پلاس طیف وسیعی از گزینه ها را در مورد تولید نفت در نشست 4 ژوئن بررسی خواهند کرد، از جمله کاهش تولید.

علاوه بر این، رویترز به نقل از منابعی در هیئت ها گزارش داد که اوپک پلاس در حال بررسی کاهش بیشتر تولید نفت به میزان حدود یک میلیون بشکه در روز از جمله گزینه های احتمالی است.

انتهای پیام/

برچسب ها: سازمان اوپک
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار