کد خبر: ۲۲۴۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲
سخنگوی دولت با بیان اینکه همه کشورها برای فعالیت سکوهای اینترنتی قوانینی می‌گذارند، خاطرنشان کرد: از جمله اینکه پلتفرم‌ها باید دفتری در کشور میزبان داشته باشند که پاسخگوی عملکرد آنها در قبال مشکلات و تخلفات احتمالی باشد.

فعالیت‌ پلتفرم‌های خارجی مشروط به استقرار دفتر نمایندگی در ایران است

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در نشستی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دانشکده حقوق این دانشگاه برگزار شد به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره محدویت‌های اینترنتی و اینکه تا چه زمانی این موضوع ادامه پیدا میکند و موضوع ایجاد رانت برای سازندگان فیلترشکنان نیز گفت: حق دسترسی ازاد به اطلاعات یک حق بشری است که البته قیودی دارد. حقوق بشر حقوقی هستند که قیودی در سازوکارهای اجتماعی برای پیاده شدنشان اجرا می‌شود. این قیود وابسته به مصالح عمومی تعیین می‌شود.

جهرمی با بیان اینکه اینترنت برای دسترسی علمی به حوزه‌های مختلف باز است به موضوع فیلتر دو پلتفرم اشاره کرد و افزود: طبیعتاً همه کشورها برای فعالیت سکوهای اینترنتی قوانینی می‌گذارند. اینکه باید دفتری در کشور میزبان داشته باشند که پاسخگوی عملکرد آنها در قبال مشکلات و تخلفات احتمالی باشند. همان قواعدی که کشورهای غربی برای فعالیت پلتفرم‌های خارجی دارند ما نیز همان انتظار را از پلتفرم‌ها داریم. این جدای از محتواهای تروریستی است که این دو پلتفرم انجام دادند و هیچ‌کس هم جوابگو نیست. هر سامانه و پلتفرمی که در چارچوب قواعد باشد ما نیز از آنها حمایت می‌کنیم.

جهرمی در خصوص ادعای دسترسی بدون فیلتر‌ فرزندان مقامات به برخی پلتفرم‌ها نیز گفت: چنین چیزی وجود خارجی ندارد. اگر مصادیقی را دیده‌اید شناسایی کنید چون این مصداق فساد است و به بازرسی ویژه رئیس‌جمهور اعلام کنید، برخورد می‌کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار