کد خبر: ۲۲۷۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۸
برای خرید دستگاه برش لیزر باید نکاتی را بدانیم تا بتوانیم بهترین دستگاه برش لیزر را خریداری نمایید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره خرید دستگاه برش لیزر رعایت نمایید خدمات پس از فروش دستگاه برش است.

6 نکته مهم قبل از خرید دستگاه برش لیزر فلزات

برای خرید دستگاه برش لیزر باید نکاتی را بدانیم تا بتوانیم بهترین دستگاه برش لیزر را خریداری نمایید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره خرید دستگاه برش لیزر رعایت نمایید خدمات پس از فروش دستگاه برش است. از آن جایی که بسیاری از این دستگاه‌ها از سایر کشورها وارد  می‌شوند و دارای تکنولوژی پیچیده‌ای هستند؛ بنابراین ممکن است در طول استفاده از دستگاه برش لیزر دچار عیب شده و نیاز به تعمیر داشته باشد؛ بنابراین باید خیالتان آسوده باشد که از دستگاهی که خریداری کرده‌اید به‌خوبی پشتیبانی خواهد شد.

اندازه بستر و قدرت لیزر از نکات دیگری است که باید به آن توجه شود. اینکه اندازه بستر دستگاه برش لیزر چه اندازه باشد مشخص می‌کند که قطعه با چه بزرگی را می‌توانید داخل دستگاه قرار دهید. انتخاب دستگاه با بستر بزرگ سبب می‌شود تا شما بتوانید هر قطعه با هر ابعادی را در آن برش‌کاری نمایید حتی اگر بخواهید از برش لیزر برای جواهرات بهره بگیرید باز هم اگر بستر دستگاه برش لیزر بزرگ باشد دست شما برای استفاده از آن برای قطعات بزرگ‌تر باز خواهد بود.

اگر بستر قابلیت بالا و پایین‌رفتن هم داشته باشد به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید قطعاتی با ابعاد مختلف را برش‌کاری لیزری نمایید بدو این که عمق برش متغیر باشد. ولی اگر از دستگاه برش لیزر بخواهید برای لوگو  بر روی چرم حکاکی نمایید موضوع عمق برش دارای اهمیت خواهد شد.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد باید در هنگام خرید دستگاه برش لیزر، قدرت لیزر را نیز در نظر داشته باشید. قدرت این دستگاه بر اساس واحد وات محاسبه خواهد شد. هر چه اندازه وات لیزر دستگاه بیشتر باشد لیزر قوی‌تر خواهد بود.

شرکت تولیدکننده دستگاه

برای خرید دستگاه برش لیزر باید شرکت تولیدکننده‌ای را انتخاب کنید که بتواند خدمات کاملی ارائه دهد. این یکی از مهم‌ترین نکات قابل‌توجه است. دستگاه‌های برش لیزر ماشین‌های نسبتاً پیچیده‌ای هستند که موارد زیادی برای نگهداری از آن وجود دارد. داشتن تیم پشتیبانی قوی شرکت تولیدکننده می‌تواند خیال شما را از بابت خدمات پس از فروش راحت کند.

انتخاب توان دستگاه برش لیزر فایبر

توان سورس دستگاه CNC فلزات به ضخامت فلزات بستگی دارد. هرچه ضخامت فلزات بیشتر باشد به قدرت برش بیشتری نیاز خواهیم داشت. نکته بسیار مهم این است که انتخاب دستگاه مناسب می‌توانند باعث افزایش سرعت در حین کار شده و راندمان تولید را بالا ببرد. دستگاه‌های لیزر با توان بالا هزینه بیشتری در بردارند و مواد مصرفی در این دستگاه‌ها نیز گران‌تر هستند؛ بنابراین لازم است حتماً در این زمینه با یک متخصص مشورت داشته باشید تا از خرید خود اطمینان حاصل کنید.

برش ورق‌های فلزی با انعکاس بالا

‌برش ورقه‌های فلزی بازتابنده، پرتو لیزر به سر هد دستگاه لیزر انعکاس می‌یابد و باعث خراب‌شدن ژنراتور دستگاه لیزر فایبر خواهد شد. این فلزهای بازتابنده عموماً از آلومینیوم، برنج، مس و غیره تشکیل شده‌اند. زمانی که بخواهید کاربرش را روی این نوع فلزها انجام دهید باید از تناسب توان دستگاه و ضخامت فلز موردنظر مطمئن باشید. در اینجاست که وجود یک گارانتی معتبر برای شما اهمیت پیدا می‌کند.

آشنایی با نکات مهم در خرید دستگاه برش لیزر فایبر

برخی از مهم‌ترین نکات  قابل‌خرید دستگاه برش لیزر فایبر  عبارت است از :

1.      برند قطعات دستگاه

از نظر مصرف‌کننده خرید از یک برند به معنای کیفیت بالا، خطرپذیری کمتر و سپردن مسئولیت تولید است. قطعات دستگاه‌های صنعتی به دلیل کارکرد بالا از اهمیت بالایی برخوردار است. قطعات جانبی باید کیفیت بالایی داشته باشند و خدمات پس از فروش ارائه دهند.

6 نکته مهم قبل از خرید دستگاه برش لیزر فلزات

2.      برند تولیدی دستگاه

بررسی برند تولیدی دستگاه یکی از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌رود که زمان خرید دستگاه لیزر فایبر باید به آن دقت کنیم. شرکت تولیدکننده‌ای را باید انتخاب کنند که خدمات کاملی را به شما ارائه می‌دهد. دستگاه‌های برش به‌عنوان ماشین‌های پیچیده‌ای شناخته می‌شوند که نکات زیادی برای نگهداری از آنها در نظر گرفته خواهد شد. این مسئله که گارانتی و ضمانت‌نامه دستگاه را دریافت کنید بسیار مهم است. تمامی نکاتی که در مورد خدمات پس از فروش دستگاه است را بررسی کنید و سپس یکی از بهترین برندهای تولیدی دستگاه را خریداری نمایید. برندهای باکیفیت دستگاه برش همراه با گارانتی به مشتری ارائه داده خواهند شد.

3.      شاسی دستگاه

شاسی‌های دستگاه برش لیزر فایبر به سه روش ریخته‌گری، قوطی کشی و ورق‌کاری تولید می‌شود. انتخاب شاسی مناسب در استحکام و ماندگاری دستگاه تأثیر به سزایی دارد شاسی از جنس ورق‌کاری به دلیل وزن و استحکام بالا آسیب‌پذیری کمتری دارند.یکی از دیگر نکاتی که زمان خرید دستگاه برش لیزر فایبر باید به آن دقت داشته باشید نوع شاسی دستگاه است. شاسی‌هایی که برای دستگاه‌های برش لیزر در نظر می‌گیرند به‌صورت ورق‌کاری، ریخته‌گری و قوطی کشی هستند. انتخاب شاسی به‌عنوان مهم‌ترین نکته شناخته می‌شود که روی ماندگاری و استحکام دستگاه نقش مهمی دارد. شاسی دستگاه باید از جنس ورق‌کاری باشد. چرا که جنس ورق‌کاری استحکام بالایی دارد و وزن آن مناسب است. اگر می‌خواهید آسیب کمتری به دستگاه بزنید بهتر است که جنس ورق‌کاری شاسی را انتخاب کنید.

4.      قیمت دستگاه

زمان خرید دستگاه برش لیزر باید باتوجه‌به کیفیت قطعات، بهترین انتخاب را داشته باشید. بررسی قیمت دستگاه یکی دیگر از نکات خرید دستگاه‌های برش لیزر فایبر است. قیمت هر یک از دستگاه‌ها بر اساس قطعات و امکانات دستگاه متغیر خواهد بود. زمان خریداری دستگاه باید بر اساس کیفیتی که قطعات دستگاه دارد بهترین نمونه از دستگاه‌های برش را انتخاب نمایید. در این صورت می‌توانید با اطمینان خاطر از دستگاه استفاده کنید.

5.      دقت برش دستگاه لیزر فایبر

یکی دیگر از نکاتی که زمان خرید دستگاه برش لیزر فایبر باید به آن دقت داشته باشید دقت برش دستگاه است. افزایش سرعت دستگاه موجب کاهش دقت آن می‌شود. میزان خطای دستگاه لیزر فایبر کمتر از 1/0 میلی‌متر است و دقت بسیار بالاتری نسبت به دستگاه‌های CO2 و پلاسما دارند. دقت هر یک از دستگاه‌های لیزر فایبر را طبق استانداردهای مشخص شده بررسی کنید.

6.      بررسی توان دستگاه

یکی دیگر از نکاتی که جهت خرید دستگاه لیزر فایبر اهمیت دارد این است که توان دستگاه را بررسی کنید. توان هر یک از دستگاه‌ها با یکدیگر فرق می‌کند. ضخامت فلزاتی که باید برای برش به کار بگیرید را بهتر است بررسی نمایید. اگر می‌خواهید فلزاتی با ضخامت بالا را برش دهید باید یکی از دستگاه‌هایی که قدرت برش بیشتری دارند را خریداری نمایید. انتخاب دستگاه مناسب موجب افزایش سرعت کار شما خواهد شد. در واقع شما اگر دستگاه مناسبی را انتخاب کنید راندمان تولید را افزایش می‌دهید. توجه داشته باشید که دستگاه‌های لیزر اگر توان بالایی داشته باشند هزینه‌شان بیشتر خواهد بود. مواد مصرفی برای تولید دستگاه‌های لیزر قوی، گران‌تر است. به همین دلیل برای خرید دستگاه‌های قوی باید با متخصصان مشورت کنید.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار