کد خبر: ۲۲۷۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
مهرماه امسال، ۲۳ هزار تاکسی اینترنتی در تهران به عنوان سرویس مدارس فعالیت می‌کنند همچنین به گفته وزارت آموزش و پرورش، از امسال متولی ساماندهی سرویس مدارس به طور کامل وزارت کشور خواهد بود.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در آستانه سال تحصیلی جدید وضعیت سرویس مدارس دانش‌آموزان موضوع پرسش بخشی از خانواده‌ها به ویژه در کلان شهرها است.

بیشتر بخوانید:

افزایش چشمگیر شهریه‌های مدارس غیردولتی/ مدارسی که به فکر جیب مردم نیستند

شورای شهر تهران برای سال تحصیلی جدید نرخ سرویس مدارس را ۴۵ درصد افزایش داده است و بر این اساس حداقل مبلغ سرویس برای دانش‌آموزان ابتدایی ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و حداکثر ۲۱ میلیون تومان و برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه حداقل ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و حداکثر ۲۳ میلیون تومان است.

امسال تاکسی‌های اینترنتی نیز سامانه سرویس مدارس را فعال کرده‌اند که هزینه کمتری را نسبت به پیمانکاران سرویس مدارس دریافت می‌کنند؛ به گفته مجتبی شفیعی؛ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ۲۲ هزار تاکسی اینترنتی به سرویس مدارس در پایتخت اختصاص یافته است.

شهلا باقری؛ مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت ساماندهی سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید به تسنیم گفت: طبق بخشنامه اخیر هیئت دولت، مدارس اجازه ورود به موضوع سرویس مدارس و انعقاد قرارداد با پیمانکاران را ندارند.

وی با تأکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش دیگر در حوزه سرویس مدارس مسئولیتی ندارد، افزود: وزارت کشور به صورت کامل متولی تأمین خودرو برای سرویس مدارس است و خانواده‌ها باید به سامانه سپند مراجعه کنند.

باقری بیان کرد: سامانه سپند چندین سال است ایجاد شده و باید برای عملیاتی شدن آن عزم جدی وجود داشته باشد؛ هم اکنون وزارت آموزش و پرورش نرخ سرویس مدارس را تعیین نمی‌کند، راننده و خودرو هم در اختیار ندارد و طبق قوانین این موضوع بر عهده وزارت کشور است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آیین‌نامه جدید را به استان‌ها ابلاغ کردیم، البته ممکن است وزارت کشور بگوید برای امسال آمادگی نداریم و کار را از طریق آموزش و پرورش پیش ببرد به همین دلیل نیاز است شورای عالی ترافیک استان‌ها برای انجام مذاکرات لازم با آموزش و پرورش تشکیل شود.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون شهرداری تهران و وزارت کشور، تاکسی‌های اینترنتی را برای سرویس مدارس آماده کرده‌اند بنابراین این ظرفیت را در اختیار دارند که بخواهند از بخش‌های مختلف برای ساماندهی موضوع سرویس مدارس استفاده کنند.

تلاش کردیم تا وضعیت ساماندهی سرویس مدارس در شهر تهران را از وجیه‌الله پرویزی؛ مدیرکل انجمن اولیا و مربیان شهر تهران بپرسیم که متأسفانه او حاضر به پاسخگویی درباره این موضوع که پرسش بسیاری از خانواده‌ها در شهر تهران است، نشد!

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب ها: مدارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار