کد خبر: ۲۲۷۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴
قیمت دلار امروز هم در بازار آزاد کاهشی است و نسبت به روز گذشته گام بلندی به عقب برداشته است. گفته می‌شود انتشار خبرهای مثبت سیاسی و مداخله بازارساز در تعیین قیمت دلار مبادله‌ای در کاهش قیمت ارز طی دو روز گذشته موثر بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار امروز در بازار آزاد بین رقم 49 هزار و 350 تومان تا 49 هزار و 450 تومان متغیر و در نوسان است. طی روزهای اخیر خبرهای مثبتی که از احتمال توافق موقت میان ایران و آمریکا منتشر شده، فضای معاملات را به نفع کاهشی‌ها تغییر داده است.

در همین حال، مبادله زندانیان سیاسی میان ایران و آمریکا که طی دو روز گذشته جنبه عملیاتی به خود گرفت، سیگنال کاهش تنش میان دو کشور را به بازار ارسال کرد. به این ترتیب قیمت دلار که در پایان هفته گذشته از مرز 50 هزار تومان نیز عبور کرده بود، حالا چند روزی است کاهشی شده و اکنون در نیمه پایینی کانال 49 هزار تومانی معامله می‌شود.

البته نباید از سیاست بازارساز در تعیین قیمت دلار مبادله‌ای غافل شد. قیمت دلار در مرکز مبادله که پیشتر تغییرات کاهشی و افزایشی یکی دو تومانی را تجربه کرده بود، حالا دو روز است افت قیمت بیشتری را تجربه می‌کند.

قیمت دلار اسکناس در مرکز مبادله، روز گذشته 66 تومان و امروز 14 تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. قیمت دلار حواله نیز در این مرکز روز گذشته با کاهش 60 تومانی و امروز با کاهش 13 تومانی روبرو بوده است.

قیمت ارزهای موثر

قیمت دلار اسکناس در مرکز مبادله، امروز به 41 هزار و 199 تومان رسید. قیمت دلار حواله نیز امروز روی قیمت 37 هزار و 454 تومان قرار گرفته است. گفتنی است قیمت دلار هرات امروز 49 هزار و 200 تومان شده و قیمت دلار سلیمانیه نیز به 49 هزار و 150 تومان رسیده است.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز 52 هزار و 750 تومان است و قیمت درهم نیز به 13 هزار و 570 تومان رسیده است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار