کد خبر: ۲۳۴۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶
رئیس پلیس راهور اعلام کرد: ماشینی امسال ۶۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جریمه شده است!

به گزارش شبکه شرق، رئیس پلیس راهور فراجا از صدور ۱۵۷ میلیون جریمه برای انواع تخلفات رانندگی در سال جاری خبر داد.

 سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور فراجا در نشست خبری که در شهرک آزمایش برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ گفت: این اولین نشست خبری بنده در مقام رئیس پلیس راهور فراجااست و لذا وظیفه خود می‌دانم که از تمام روسا و عزیزان در پلیس راهور اعم از امیر حیدری، سردار غفاری، سردار انصاری، سردار رویانیان، سردار مهری، سردار مومنی و دوست عزیزم سردار هادیانفر که خدمات زیادی را در حوزه ترافیکی ارائه دادند، تشکر کنم.

رئیس پلیس راهور فراجا حوزه ترافیک را حوزه‌ای ویژه و منحصربه‌فرد برشمرد و گفت: ترافیک بر زندگی تک‌تک افراد جامعه اثرگذار است و هیچ‌کس نیست که متاثر از ترافیک نباشد. همچنین لازم است تشکر کنم ار تمام نهادها، ارگان‌ها و نهاد‌هایی که به ما کمک کردند.

حسینی با بیان اینکه تعداد افراد دارای گواهینامه در کشور ۳.۲ درصد افزایش داشته است، گفت: تردد‌های جاده‌ای ما نیز ۵.۱ درصد و تردد‌های شهری۶.۲ افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: در سال ۱۴۰۲ شمار جانباختگان حوادث رانندگی ۱۷ هزار و ۱۷۷ نفر است که ۴.۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است. عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدیم و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه دلیل وقوع ۶۰ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

حسینی درباره تفکیک جانباختگان نیز گفت: ۲۲.۹ درصد فوتی‌ها راننده، ۲۲.۷ درصد موتورسوار، ۲۴ درصد سرنشین و ۱۹.۶ درصد هم عابران پیاده بودند.

به گفته رئیس پلیس راهور فراجا، ۲۶ درصد از کل تصادفات نیز به واژگونی منجر شده و ۶۰ درصد از تصادفات هم در حریم ۳۰ کیلومتری شهر‌ها رخ داده است.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه ۵۱ درصد جان‌باختگان به دلیل شدت جراحات در صحنه تصادف جان باخته‌اند، گفت: شش درصد در حین انتقال و ۴۳ درصد هم در مراکز درمانی فوت شدند. این آمار نشان می‌دهد که ما باید باید دو موضوع را در اولویت قراردهیم، اول کنترل و مدیریت سرعت و دوم تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که حتما باید موزد توجه قرار بگیرد.

حسینی همچنین از صدور ۱۵۷ میلیون جریمه برای انواع تخلفات در سال جاری خبر داد و گفت: میزان جریمه‌ها افزایش ۲۸ درصدی داشته است، اما اگر بخواهیم آن را در مقایسه باتردد‌ها حساب کنیم، تنها دو درصد از تردد‌ها مشمول جریمه شده است.

به گفته رئیس پلیس راهور فراجا، ۳۳.۵ درصد از کل تخلفات اعمال شده، معادل حدود ۵۰ میلیون جریمه مربوط به سرعت غیرمجاز بوده است. اگر ما بتوانیم نسبت به مدیریت سرعت اقدام کنیم، آمار جانباختگان ما کاهش پیدا می‌کند.

حسینی بیشترین رقم جریمه را نیز متعلق به وسیله نقلیه‌ای با ۶۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جریمه دانست و گفت: این خودرو توقیف شده است.

رئیس پلیس راهور فراجا همچنین درباره خودرو‌های دارای بیشترین تصادف در کشور نیز گفت: پراید، ساینا و پژو بیشترین فراوانی را در تصادفات دارند که البته نباید از تعداد این وسایل نقلیه غافل شد.

رئیس پلیس راهور فراجا افزود: خودرو‌های پراید، ساینا و سمند نیز بیشترین اعمال قانون را در میان خودرو‌های کشور به خود اختصاص داده‌اند.

حسینی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات مطرح‌شده از سوی یکی از فرماندهان استانی پلیس راهور درباره مصرف تخمه شور نیز گفت: هیچ چیز جای خواب را نمی‌گیرد، لذا موارد گفته شده نمی‌تواند یک موضوع علمی باشد و در همین راستا نیز تاکید داریم که رانندگان حتمن خواب کافی داشته باشند و به ازای هر دو ساعت رانندگی دستکم، ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار