کد خبر: ۲۳۴۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۴
مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: از ابتدای امسال تمامی قراردادهای اجاره در سامانه خودنویس الزامی و قراردادهای خرید وفروش به زودی وارد این سامانه می‌شود.

 حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران  با بیان اینکه  از ابتدای سال ۱۴۰۳ تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کدرهگیری رایگان باید در سامانه خودنویس به آدرس khodnevis.mrud.ir ثبت شوند گفت:  با توجه به انتقال تمامی اطلاعات سامانه املاک ایران به سامانه خودنویس از این پس تمامی قراردادهای اجاره از طریق  این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: سامانه خودنویس جهت رفاه حال هم وطنان و در راستای نظارت و کنترل قیمت مسکن به همت وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده‌است تا هم وطنان بتوانند به‌صورت رایگان قراردادهای ملکی خود را ایجاد و ثبت کنند.  

جنتی با بیان اینکه  این سامانه به‌صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم ایران است و در نسخه فعلی، تمام اقلام اجاره ملک اعم از مسکونی، غیرمسکونی، مالکیت حقیقی، مالکیت حقوقی و چند مالکی در دسترس بوده است گفت:  همچنین پنل مشاور املاک نیز در دسترس مشاوران املاک قرار گرفته است و ثبت مبایعه نامه نیز امسال به سامانه خودنویس منتقل شده‌است.  

 مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران  اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کد رهگیری رایگان صرفاً می‌بایست در سامانه خودنویس به آدرسkhodnevis.mrud.ir ثبت شوند.

وی افزود: بر این اساس دریافت کد رهگیری در سامانه خودنویس علاوه بر اینکه توسط مشاوران املاک امکان‌پذیر است، توسط خود مردم به‌عنوان متعاملین نیز به‌صورت رایگان قابل دریافت خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار