کد خبر: ۲۳۵۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۷
یک ایرانی مقیم فرانسه عصر جمعه (۳۱ فروردین) با ورود به سفارت ایران در فرانسه ادعا کرد جلیقه انفجاری دارد و قصد منفجر کردن سفارت را دارد.

عصر دیروز رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند: پلیس فرانسه‌ در پی تهدید فردی برای منفجر کردن خود در نزدیکی کنسولگری ایران در پاریس، این مکان را مسدود کرد. گفته می شد یک نفر که چند نارنجک همراه خود دارد کنسولگری ایران در پاریس را تهدید به انفجار کرده است. این تصویری از فردمزبور در اینستاگرام منتشر شده است.

ماجرای حمله به سفارت ایران در پاریس چه بود؟ + فیلم

به گزارش همشهری آنلاین، دادستانی فرانسه اعلام کرد فردی که به اتهام هجوم به کنسولگری ایران در پاریس بازداشت شد متولد ایران و با انگیزه شخصی دست به این اقدام زده است. این فرد در سال گذشته باعث حریق در کنسولگری ایران در پاریس شده بود.

بنابر اعلام سفارت ایران در فرانسه، یکی از ایرانیان مقیم که دچار اختلال روانی بوده امروز با وانمود کردن به اینکه مواد انفجاری به خودش بسته است، وارد بخش کنسولی سفارت ایران در پاریس شده و در روند خدمت رسانی به ایرانیان مقیم اختلال ایجاد کرده است.

با صحبت‌های انجام شده با این فرد نهایتا قانع شده و بخش کنسولی سفارت را ترک کرده است. پس از خروج از ساختمان سفارت ایران نهایتا پلیس این فرد را دستگیر کرده است.

طبق اعلام سفارت ایران در پاریس این فرد همان شخصی است که مدتها قبل در مقابل درب سفارت ایران لاستیکی را به آتش کشیده است. وی پیشتر دادگاهی شده بود و حکم اولیه علیه او صادر شده بوده است.

اعضای بخش کنسولی سفارت ایران در پاریس در سلامت کامل هستند و هیچ خسارتی به بخش کنسولی وارد نشده است.

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار