کد خبر: ۲۳۶۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۳:۴۸
ایسنا : به تازگی اخباری مبنی بر قبر مجانی در آرامگاه ها دهان به دهان می شود اما اصلیت ماجرا را در این مطلب بخوانید آیا ماجرای قبر رایگان صحت دارد؟

 در حالیکه بارها و بارها اخباری در رابطه با قیمت های نجومی قبر در مناطق مختلف منتشر شده است، حالا صحبت بر سر قبرهای رایگانی است که رئیس شورای  شهر تهران درموردش صحبت کرده است.

مهدی چمران در خصوص افزایش قیمت قبور در بهشت زهرا (س) چنین گفت:قیمت قبر مجانی است و هر فردی که بخواهد برای متوفی خود از قبر استفاده کند قیمت آن مجانی است؛ اما فردی که بخواهد رزرو کند یا پیش خرید کند باید بهای روز و هزینه‌هایی که صورت می‌گیرد را بپردازد.

هنگامی که فردی قبری را پیش خرید می‌کند ممکن است سال‌ها بعد بخواهد از آن استفاده کند به این ترتیب بهشت زهرا (س) جا دارد، اما عملا نمی‌تواند از آنجا استفاده کند و دفنی صورت گیرد. برهمین اساس ظرفیت پر شده، اما با این سیاست می‌توان از پرشدگی جلوگیری کرد.

مهدی چمران با تأکید بر این‌که قبر برای دفن روز رایگان است، گفت:فردی که می‌خواهد قبر را پیش خرید کند باید هزینه‌های آن را بپردازد.

از این صحبت ها نتیجه می گیریم که قبر مجانی برای متوفی است که در همان روز قبر برای دفن او در نظر گرفته می شود و این طرح برای افرادی که قبر پیش خرید می کنند در نظر گرفته نشده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار