کد خبر: ۲۳۶۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲
مراسم برائت از مشرکین با اجتماع زائران ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد.

مراسم برائت از مشرکین در حج انجام شد

مراسم برائت از مشرکین با اجتماع زائران ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد.

این مراسم که جنبه سیاسی حج محسوب می‌شود، هر سال در توافقی بین ایران و عربستان در صحرای عرفات با حضور زائران ایرانی برگزار می‌شود.

مراسم برائت از مشرکین حج امسال با تاکید بر شعار محوری «حج برائت» صبح شنبه ۲۶ خردادماه برابر با نهم ذی‌الحجه با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت در چادرهای محل اسکان زائران ایرانی در صحرای عرفات نیز برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ پیام مقام معظم رهبری به حج را که به حدود ۳۵ زبان ترجمه شده است، در جمع زائران خواند. همچنین قطعنامه برائت از مشرکین با تاکید بر ضرورت قطع هر گونه ارتباط با رژیم صهیونیستی، خوانده شد.  

این مراسم با شعارهای زائران از جمله «الله اکبر»، «لا اله الا الله»، «لا اله الله، آمریکا عدو الله»، «لا اله الا الله، اسرائیل عدو الله»، «یا ایها المسلمون، اتحدوا، اتحدوا»، «برائت المسلمین، من عمل المشرکین»، «یا ایها المسلمون، غزه شده غرق خون»، «پیام قرآن ما، وحدت مسلمین است، آزادی فلسطین، شعار مسلمین است»، «سعادت مسلمین، وحدت آنان بود، برائت از مشرکین جلوه ایمان بود» همراه بود.

«مرگ بر آمریکا» و «مرگ براسراییل»، «حج برائـت»، «فلسطین به آغوش اسلام باز خواهد گشت» نیز از جمله شعارهایی بود که در محل برگزاری این مراسم نصب شده بود.

زائران ایرانی عصر شنبه ۲۶ خردادماه برابر با نهم ذی‌الحجه به تقویم عربستان، مراسم دعای عرفه را در کنار زائران خارجی برگزار خواهند کرد و سپس راهی سرزمین «مشعر» خواهند شد و پس از توقفی کوتاه، براساس ارکان حج تمتع، به سرزمین «منا» می‌روند.

بنا بر تقویم عربستان، حج تمتع که از غروب جمعه ۲۵ خردادماه آغاز شده تا ۳۰ خردادماه ادامه خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار