کد خبر: ۲۳۶۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۴
پالت چوبی یکی از انواع پالت‌هاست که کاربرد فراوانی در بسیاری از موارد دارد. این پالت‌ها بخش مهمی از تجارت مدرن به شمار می‌روند و محصولی مطمئن برای جابجایی ایمن کالاها در کسب و کارها هستند. خرید و فروش پالت چوبی به منظور نگهداری، حمل و نقل و جابجایی ایمن انواع کالاها انجام می‌گیرد. پالت چوبی به سبب مقرون بصرفه بودن، استحکام، مقاومت بالا و در دسترس بودن در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. این سازه‌ها قابلیت استفاده مجدد داشته و به راحتی تعمیر و بازیافت می‌شوند که این موضوع سبب کاهش ضایعات در زنجیر...

پالت چوبی

پالت چوبی یکی از انواع پالت‌هاست که کاربرد فراوانی در بسیاری از موارد دارد. این پالت‌ها بخش مهمی از تجارت مدرن به شمار می‌روند و محصولی مطمئن برای جابجایی ایمن کالاها در کسب و کارها هستند. خرید و فروش پالت چوبی به منظور نگهداری، حمل و نقل و جابجایی ایمن انواع کالاها انجام می‌گیرد. پالت چوبی به سبب مقرون بصرفه بودن، استحکام، مقاومت بالا و در دسترس بودن در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. این سازه‌ها قابلیت استفاده مجدد داشته و به راحتی تعمیر و بازیافت می‌شوند که این موضوع سبب کاهش ضایعات در زنجیره تامین می‌گردد. شما با خرید پالت چوبی دست دوم می‌توانید با قیمتی بصرفه‌تر از این محصول استفاه کنید.

سازگاری چوب با طبیعت و عدم مشکل بازیافت یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع پالت‌هاست. استحکام و کیفیت این سازه‌ها تا حد زیادی به جنس چوبی که از آن ساخته‌ شده‌اند بستگی دارد و از همین رو همه انواع آن را نمی‌توان مستحکم و ایمن دانست. بنابراین در زمان خرید و فروش پالت چوبی علاوه بر قیمت پالت چوبی یورو و ..، باید حتما به کیفیت پالت توجه شود. هر سطح کیفیتی از این سازه برای کاربرد خاصی بکار می‌رود. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با مزایا و کاربردهای این پالت آشنا سازیم.

قیمت پالت چوبی

استانداردهای ساخت پالت چوبی

افرادی که تمایل به خرید و استفاده از آن‌ها را دارند باید به استانداردهای پالت توجه کرده و بسته به نوع کاربرد محصول مورد نظرشان را خریداری نمایند.در زیر به چند مورد از استانداردهای ساخت پالت چوبی اشاره می‌کنیم:

اندازه پالت چوبی

ابعاد پالت چوبی و اندازه انواع آن با هم تفاوت دارد. ابعاد استاندارد پالت چوبی 120×80 سانتی متر است. این سازه‌ها کاربردی‌ترین و موثرترین محصول برای محافظت، ذخیره و انتقال بارها در زنجیره تامین به شمار می‌روند. از لحاظ اندازه، امکان تغییر پالت‌ها وجود دارد. از پالت‌های استاندارد آماده نیز برای افزایش کارایی می‌توان استفاده نمود.

کیفیت چوب مورد استفاده در پالت

نوع چوب مورد استفاده در ساخت پالت چوبی باید با دوام و مستحکم باشد. پالت‌های ساخته شده از چوب بی کیفیت در برابر بار مقاوم نبوده و در زمان کوتاهی آسیب دیده و می‌شکنند. رطوبت چوب نیز باید براساس استانداردهای مشخص شده باشد. زیرا رطوبت یکی از معیارهای تاثیرگذار در دوام چوب است. پالت چوبی با رطوبت کم به سرعت خواهد شکست. پالت‌هایی با رطوبت بالا نیز در حمل و نقل دچار آسیب و فرسودگی می‌شوند.

جنس میخ مورد استفاده در پالت

میخ‌های بکار رفته در تولید پالت چوبی به اندازه کیفیت چوب دارای اهمیت هستند. پالت‌هایی که از میخ‌های غیر استاندارد ساخته شده‌اند در زمان حمل و نقل خارج شده و پراکندگی بسته‌ها و حوادثی را بوجود می‌آورند. از همین رو میخ‌های بکار رفته در پالت‌ها باید دارای ویژگی‌ها و ابعاد تعیین شده بادوام باشند.

مزایای پالت چوبی

مزایای استفاده از پالت چوبی

با توجه به قیمت پالت چوبی یورو و ... نسبت به پالت پلاستیکی و مقایسه مزایای این دو نوع سازه، برخی افراد در انتخاب پالت چوبی و پلاستیکی دچار سردرگمی می‌شوند. امکان تراکم بندی، بازیافت، انعطاف پذیری، دسترسی آسان، سهولت در حمب و نقل و .. برخی از مزایای استفاده از این نوع سازه هاست. در زیر به برخی از مزایای مهم دیگر پالت چوبی خواهیم پرداخت تا این افراد بتوانند براساس کاربرد مورد نیاز، بهترین انتخاب را داشته باشند:

حفظ محیط زیست

استفاده از چوب سبب حفاظت از محیط زیست شده و زباله کمتری ایجاد می‌کند. از طرفی پالت از این جنس امکان بازسازی و استفاده مجدد را دارد. از این جهت در هزینه‌ها صرفه جویی شده و افراد می‌توانند به جای خرید پالت نو اقدام به خرید پالت چوبی دست دوم کرده هزینه‌ها اضافی را کاهش دهند. این موضوع نیز سبب کاهش مصرف مواد جدید و قطعی درختان برای ساخت پالت و حفظ محیط زیست می‌گردد.

مقرون به صرفه بودن

در زمینه حمل و نقل بار استفاده از این نوع پالت بسیار مقرون بصرفه است. زیرا از نظر قیمت این پالت‌ها ارزان‌تر هستند. چوب به عنوان ماده خام نسبت به دیگر مواد در ساخت پالت، قیمت مناسب‌تری دارد. از طرفی در صورت خرابی و آسیب دیدگی، به دلیل تعمیر و نگهداری آسان این سازه‌ها نیازی به جایگزینی کامل آن‌ها کاهش یافته و هزینه‌های نگهداری نیز کم می‌گردد.

قابلیت حمل بار

انواع پالت چوبی با ابعاد استانداردی تهیه می‌شوند و براساس اندازه و وزن بار بکار می‌روند. این موضوع سبب شده تا بتوان بارهای مختلف را به آسانی روی این سازه‌ها قرار داد. بعلاوه قابلیت حمل بار سنگین به دلیل استحکام و پایداری بالای چوب سبب کاربرد فراوان این محصول در صنایع مختلف شده است که این موضوع افزایش بازدهی و بهبود عملکرد را حاصل می‌کند. این سازه‌ها به سبب طراحی و ساختار مناسب قابلیت بارگیری و تخلیه آسان بار را فراهم می‌کنند.

حفاظت از کالا

به علت استحکام و ساختار محکم این سازه‌ها امکان حفاظت از کالاها توسط آن‌ها بوجود آمده است. طراحی مناسب و جنس چوب با کیفیت، این سازه‌ها را قادر به تحمل وزن کالاها و مقابله با فشارها و ضربه‌های خارجی می‌کند. با قرارگیری کالاها بر روی این سازه‌ها، آن‌ها از سطح زمین جدا شده و این موضوع سبب کاهش خطر آسیب دیدگی و آلودگی ناشی از رطوبت، آب بندی نامناسب و .. خواهد شد.

کاربرد پالت چوبی در انبارداری

کاربرد پالت چوبی در انبارداری

پالت چوبی برای انبار کردن کالاها و قفسه بندی آن‌ها گزینه بسیار مناسبی است. این سازه‌های چوبی در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند و این امر سبب شده تا باتوجه به نیاز و فضای مدنظر شما بتوانید ابعاد مناسب آن را خریداری کنید. با استفاده از این سازه‌ها شما قادرید تمام محصولاتتان را به شکلی منظم و مرتب در انبار قرار داده و قفسه بندی کنید تا فضای در دسترس به بهترین صورت مدیریت شود. استفاده از این پالت‌ها به منظور چک کردن محصولات در انبار و یافتن کالای مورد نظر در انبار کمک بسیاری به شما می‌کند. زیرا این پالت‌ها انبار را از حالت شلخته و شلوغ خارج نموده و شما این امکان را دارید تا حتی به صورت چشمی همه محصولاتتان را چک کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار