کد خبر: ۲۳۷۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۴
ایرنا : نخست وزیر پاکستان در گفت‌ وگوی تلفنی با مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران گفت: توافقات دو کشور در جریان سفر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی به پاکستان شالوده بسیار خوبی برای مشارکت سودمند دوجانبه است.

شهباز شریف در تماس تلفنی با پزشکیان رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران، صمیمانه ترین تبریکات خود را به مناسبت پیروزی وی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ابراز داشت.

در بیانیه رسمی دفتر نخست وزیری پاکستان، آمده است: شهباز شریف با ابلاغ سلام‌های گرم‌ خود به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتقال موفقیت آمیز قدرت سیاسی از طریق فرآیند دموکراتیک را به ایشان و همچنین ملت ایران تبریک گفت.

خبر مرتبط
اولین گفت‌وگوی مسعود پزشکیان با رئیس جمهور عراق+ جزئیات

رئیس جمهوری منتخب گستره پیوندهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دینی بین ایران و عراق را بی‌نیاز از هرگونه توضیحی دانست و ابراز امیدواری کرد در دوره جدید با همکاری مسئولان عالی دو کشور این روابط تعمیق و توسعه یابد.

وی افزود: ایران و پاکستان به عنوان کشورهای همسایه و برادر با مشترکات تاریخ، دینی، فرهنگ و سنت‌های مشترک به یکدیگر پیوند خورده‌اند.

نخست وزیر پاکستان با آرزوی موفقیت برای پزشکیان در دوران ریاست جمهوری، گفت: اسلام‌آباد مشتاق به همکاری نزدیک با دولت جدید در تهران برای تقویت بیشتر روابط دو کشور و ارتقای همکاری‌های همه جانبه در زمینه‌های مختلف از جمله تجارت، انرژی و امنیت منطقه‌ای است.

وی تاکید کرد: تصمیمات مشترک دو کشور در سفر تاریخی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شهید ایران در اوایل اردیبهشت امسال شالوده بسیار خوبی برای مشارکت سودمند دوجانبه بین ایران و پاکستان ایجاد کرده است.

در بیانیه مذکور آمده است: پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران ضمن تشکر از تبریک نخست وزیر پاکستان، تمایل خود را برای تعمیق بیشتر روابط دیرینه بین دو ملت برادر ابراز کرد.

دفتر نخست وزیری پاکستان، اعلام کرد: سران دو کشور همچنین در مورد مسائل منطقه‌ای گفت‌ وگو و بر ادامه هماهنگی و رایزنی‌های نزدیک توافق کردند.

این بیانیه می‌افزاید: گفت‌ وگوی تلفنی نخست وزیر پاکستان و رئیس جمهور منتخب ایران نشان دهنده پیوندهای قوی دوستی و برادری بین هر دو کشور و تعهد مشترک آنان برای ارتقای صلح، ثبات و رفاه در منطقه است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار