کد خبر: ۲۵۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
تغییر قیمت‌ محصولات پروتئینی به غیر از آبزیان
آخرین قیمت‌ها از بازار محصولات پروتئینی نشان از افزایش نسبی قیمت‌ گوشت قرمز، کاهش قیمت گوشت مرغ و ثبات نرخ در بازار آبزیان دارد. همچنین در میان سایر اقلام پروتئینی قیمت تخم‌مرغ روند افزایشی پیدا کرده است.
 در میان محصولات پروتئینی قیمت گوشت مرغ که در ماه‌های گذشته سیر صعودی داشت و در مقاطعی چون ماه رمضان به بیش از کیلویی 7000 تومان رسید در حال حاضر به طور متوسط بین 5500 تا 6000 تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود و به گفته رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، در حال حاضر 80 درصد مرغ‌های زنده بالای سه کیلوگرم وزن دارند و این در حالی است که با این افزایش وزن، ارزش غذایی مرغ نیز کاهش می‌یابد.
 
اما در میان محصولات پروتئینی، تخم مرغ با بیشترین افزایش قیمت طی روز‌های اخیر مواجه شده و بیش از چهار درصد افزایش قیمت داشته است؛ به گونه‌ای که قیمت هر دانه تخم مرغ که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر بین 300 تا 350 تومان بود در حال حاضر حدود 400 تومان در مغازه‌ها فروخته می‌شود.
 
گوشت قرمز نیز با شیبی ملایم، مقداری افزایش قیمت داشته است. در میان انواع گوشت قرمز هر کیلوگرم گوشت گوساله 33 هزار تومان، مخلوط گوسفند و گوساله 34 هزار تومان و گوشت گوسفندی ماهیچه 35 هزار تومان قیمت دارد.
 
البته در بازار محصولات پروتئینی، انواع ماهی با ثبات نسبی قیمت همراه بوده است. هر کیلوگرم ماهی قزل آلای پاک شده کیلویی 18 هزار تومان، ماهی حلوا سیاه 17 هزار تومان، ماهی کپور 12 هزار تومان و ماهی شوریده شکم خالی 12 هزار تومان فروخته می‌شود.
 
در میان سایر اقلام، هر کیلوگرم فیله گوسفندی 42 هزار تومان، فیله مرغ 11 هزار تومان، جگر مرغ کیلویی 5000 تومان، جگر گوسفندی 34 هزار تومان، گوشت بوقلمون 14 هزار تومان و فیله بوقلمون کیلویی 13 هزار تومان در بازار مصرف عرضه می شود.
 
انوع محصولات پروتئینی     متوسط قیمت
گوشت گوساله     33 هزار تومان
گوشت گوسفندی ماهیچه     35 هزار تومان
گوشت مخلوط گوسفند و گوساله     34 هزار تومان
گوشت مرغ     5800 تومان
فیله گوسفندی     42 هزار تومان
فیله مرغ     11 هزار تومان
گوشت بوقلمون     14 هزار تومان
جگر مرغ     5000 تومان
جگر گوسفندی     34 هزار تومان
ماهی قزل آلا پاک شده     18 هزار تومان
ماهی شوریده شکم خالی     12 هزار تومان
ماهی حلوا سیاه     17 هزار تومان
ماهی کپور     12 هزار تومان
میگوی دریایی منجمد     28 هزار تومان
تخم مرغ هر دانه     400 تومان
فیله بوقلمون     13 هزار تومان

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: