کد خبر: ۲۵۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۱
رییس اتاق تعاون ایران از هدفگذاری دولت برای رساندن رتبه کسب و کار ایران به رتبه 70 تا پایان دولت یازدهم خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰۰ مجوز برای فعالیت‌های کسب و کار توسط هیات مقررات زدایی بررسی و حذف شده است.
 بهمن عبدالهی اظهار کرد: با توجه به قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و به منظور کاهش رتبه فضای کسب و کار ایران در سطح جهان باید تلاش کنیم تا مقررات دست و پاگیر حذف شود، لذا هیاتی با نام هیات مقررات زدایی را تشکیل دادیم.

وی افزود: رتبه‌ای که ما در میان سایر کشورهای جهان در فضای کسب و کار داشتیم، موجب شد سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در کشور ما نداشته باشند از این رو دولت مصمم شد این رتبه را بهبود ببخشد و به همین منظور تشکیل هیات مقررات زدایی در دستور کار قرار گرفت تا مقررات زائد حذف شود.

به گفته عبدالهی،رتبه کسب و کار ایران در سطح جهانی در میان ۱۸۹ کشور جهان به رتبه 117 رسیده و دولت مصمم است تا این رتبه را تا پایان دولت یازدهم به رتبه ۷۰ برساند.

وی متذکر شد: حذف مقررات زائد علاوه بر کمک به بهبود فضای کسب و کار، موجب می‌شود تا همه فعالان اقتصادی بخش های غیردولتی نیز در کنار دولت به روند آن کمک کنند و مقررات دست و پاگیر بخش خود را برای حذف معرفی کنند.

رییس اتاق تعاون ایران افزود: اتاق‌های تعاون می‌توانند با رصد تمام دستگاه‌های خود در استانها، مجوزهایی که باعث کُندی کار می شوند معرفی کنند تا در هیات مقررات زدایی مطرح شود.

عبدالهی ابراز امیدواری کرد: تا یکسال آینده با حذف مقررات زائد، کمک شایانی به تسریع امور اقتصادی و بهبود وضعیت اقتصادی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: