کد خبر: ۲۵۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۹
وزارت جهاد کشاورزی:
وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به خبر منتشر شده مبنی بر وجود انحصار و رانت در نهاده های دامی اعلام کرد: این وزارتخانه در دولت یازدهم با حذف «امضای طلایی» که در دولت گذشته ایجاد شده بود، جلوی رانت و مجوز های غیرضروری را گرفت.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به انتشار اخباری مبنی بروجود انحصار و رانت در واردات نهاده های دامی آورده است: اتخاذ راهبرد حمایت از تولید داخلی و تامین امنیت غذایی با اتکاء به تولیدات داخلی و تامین کسری نیاز کشور از طریق واردات از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است. 
این گزارش می افزاید: در این راستا رقابت پذیری، شفاف سازی، رانت زدایی و حذف انحصار از محوری ترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در این دوره بوده و به همین منظور با اعلام عمومی آن، مجوزهای های غیرضروری و موردی و رانت زای موسوم به «امضای طلایی» از سوی وزارت جهاد کشاورزی که پیش از استقرار دولت یازدهم در اثر سیاست های واردات محور ایجاد شده بود، حذف شد.
براین اساس با اعلام عمومی سیاست های مرتبط با واردات، همه اشخاص حقیقی و حقوقی واجد صلاحیت ضمن آگاهی از کم و کیف آن بخش از کالاهایی که واردات آنها مجاز است، می توانند در چارچوب ضوابط و مقررات حاکم بر واردات و رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه ای و بدون نیاز به هیچ گونه مجوز و مراجعه ای به وزارت جهاد کشاورزی، نسبت به واردات اقدام کنند.
براساس این گزارش، وجود هرگونه انحصار و رانت در واردات نهاده های دامی تکذیب می شود و انتظار از جریان رسانه ای کشور این است که وزارت جهاد کشاورزی را در اجرای سیاست های کلی نظام در زمینه حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی و اقتصاد مقاومتی همراهی کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: